Belgias tabati 153 pagulast sõitmas oma sünniriiki puhkust veetma

0
1710

Käesoleval aastal on Belgias juba esitatud 153 taotlust pagulasstaatuse tühistamiseks, sest  migrandid käisid puhkust veetmas riigis, kust nad põgenesid. Eelmisel aastal tabati 134 inimest, 2016. aastal 56 inimest.

Belgia on juba mõnda aega proovinud tegeleda suvitajatest pagulastega. Täpsemalt  puudutab see põgenikke, kes reisivad tagasi oma päritoluriiki. See ei ole lubatud, kuna eeskirjade järgi peab riik neid kaitsma kodumaal oleva ohu eest. Seepärast nimetab migratsiooni valdkonna riigisekretär Theo Francken seda varjupaigavaldkonna pettuseks.

Franckeni andmete kohaselt oli sellel aastal juba 153 inimest. See on suurem, kui eelmisel aastal 134 ja peaaegu kolm korda suurem kui 2016. aastal 56. Kui praegune areng jätkub, siis 2018. aasta lõpus on umbes 250 inimest. Pagulasseisundit ei ole nendel veel tagasi võetud, kuid taotluste esitamise kord on käivitatud.

ALLIKAS:

153 vluchtelingen betrapt op vakantie naar herkomstland

België probeert al enige tijd de zogeheten ‘vakantiegangers’ met een vluchtelingenstatus aan te pakken. Het gaat meer bepaald om vluchtelingen die terugreizen naar het land van herkomst. Dat is niet toegestaan, aangezien dat statuut net bedoeld is om die mensen te beschermen tegen het gevaar in hun thuisland.