Briti arstid peavad vältima solvavat sõna “ema”

0
418
Foto: www.momtastic.com

Briti arstidele on edastatud ehmatav eeskiri, mille kohaselt tuleb lapseootel emasid edaspidi nimetada “rasedateks inimesteks,” et mitte solvata ja pahandada soovahetajaid.

Briti Arstide Liidu (BMA) eeskiri sisaldub 14-leheküljelises brošüüris “kaasavast keelekasutusest töökohas,” kirjutab Daily Mail.

Samuti selgitatakse juhistes, kuivõrd problemaatiline on kasutada termineid “bioloogiliselt mees” või “bioloogiliselt naine.”

Arste instrueeritakse hoopistükkis ütlema, et indiviididele on sündides “määratud” meessugu või naissugu.

Reeglid nägid trükivalgust vaid paar nädalat pärast seda, kui selgus, et üks parasjagu sugu vahetav briti naine on oma operatsiooni ootele pannud, et last sünnitada.

Britannias sünnitab 775 000 naist aastas, kuid teisi selliseid “üleminekul” inimeste rasestumise juhtumeid teada ei ole.

Konservatiivist parlamendiliikme Philip Daviesi sõnutsi on juhised täiesti naeruväärsed. “Mis meie maailmast saab, kui rasedat naist enam lapseootel emaks ei tohi nimetada?” küsis ta.

Allikas: Objektiiv.ee


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.