Briti politsei ülemjuhataja tunnistab: “Briti politsei on väga lähedal tänavate kaotamisele!”

0
689
Seersant Simon Kempton. Foto: Police Federation (Twitter)

Kuna valitsus jätkab politsei rahastamise vähendamist, tõstab seersant Simon Kempton häiret, et politsei on väga lähedal tänavate kaotamisele. Politsei Föderatsiooni juht arvab, et samalajal kui politsei viib läbi politseinike arvu vähendamist on kuritegevuse kõrge tõus.

Ta on palunud valitsusel keskenduda oma kodanike kaitsmisele, öeldes, et tulevik näib olevat valus, kui ametnikud jätkavad politseiteenistuse alarahastamist. Seersant Kempton on kutsunud valitsust üles peatama politseiteenistuse “alarahastamine”.

“Ma arvan, et iga valitsuse esimene ja viimane kohustus on oma kodanike kaitsmine ning kui valitsuse eelarvet tuleb piirata, siis tuleb teha keerulisi otsuseid.”

Simon jätkas: “Kuid inimeste turvalisus, elujõud ja kuritegevuse peatamine peaks olema selle ja kõigi teiste valitsuste peamine prioriteet.”

“Põhjus, miks me maksame politseiteenistusele maksu, on see, et meie kodudes oleks turvaline.”

Tema tõsised sõnad järgnesid politseiprefektuuri tippkohtumisel, kus kuritegevuse jõud olid pärast eelarvekärpeid suurenenud.

Fiskaaluuringute instituudi (Institute for Fiscal studies) uuringust selgus, et 606 politseijaoskonda on alates 2010. aastast sunnitud uksed sulgema. Linnadel nagu Bathil (83 992 elaniku) ja St Albansil (57,795 elaniku) pole üldse ühtegi politseikontorit.

Kodanikuameti andmetel on Inglismaal ja Walesis (3,063 miljonit elaniku) tänavu märtsi seisuga 21 331 politseiniku vähem kui 2010. aastal samal ajal.

Märtsis oli 43 politseijõudude koguarvust 122 404 politseiniku, see on madalaim arv alates dokumentide alustamisest 1996. aastal. Seersant Kemptoni sõnul viib see kuriegevuse kasvuni: “Mis juhtub siis, kui teil on politsei suletud?”

Jätkates: “Kui me lahkume ühest linnast täielikult, jätab see kogukonda augu ja kui me ei hooli sellest, siis augu täidavad kurjategijad.”

“Kuritegevus tõuseb ja politsei usaldus kaob, sest on raske usaldada kedagi, keda te pole kunagi näinud. Kui inimesed usaldavad meid, siis räägivad nad meile, mis ümbruskonnas toimub.”, lisas ta.

“Juba praegu on muutunud kurjategijad julgemaks ja tegutsevad karistamatult, mis on toonud kaasa suure tõusu vägivallakuritegudele, eriti noarünnakutes” Lisas Kempton.

“Ühesõnaga kui me inimesteni ei jõua, siis kaotame me tänavad” selgitas ta, kutsudes valitsust üles leidma rohkem rahalisi vahendeid, muidu politsei kaotab tänavatel kontrolli.

“Kui valitsus jätkab oma kokkuhoiu strateegiat, kui me teeme politsei võimalikult odavaks, siis lõpuks tähendab see seda, et teenus muutub ebakvaliteetseks. See oleks selle riigi 150-aastase maailmatasemel politsei lõpp. ”

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) juht Gerard Batten sõnas Twitteris: “Kui meil on valitsus, kes impordib miljoneid kolmanda maailma inimesi riiki ja kulutab välisabi andmiseks kaks korda rohkem kui on Inglise politsei eelarve, siis võite arvata, et tänavaid mitte ei kaotata, vaid tahtlikult loovutatakse.”

ALLIKAD:

Top officer admits British police are ‘very close to losing the streets’

As the government continues to cut funding for police, top officer, Sergeant Simon Kempton raises the alarm that police are ‘very close to losing the streets’.

Police are ‘very close to losing the streets’, top officer admits

A top police officer has warned we are ‘very close to losing the streets’ as government funding cuts continue to bite.

More than 600 police stations closed as forces reach funding ‘breaking point’

More than 600 police stations have closed since 2010 amid claims government funding cuts are leading them to ‘breaking point’.

Gerard Batten MEP on Twitter

When we have a Govt that imports people by the million, and spends twice the amount of the entire English police budget on foreign aid, you might come to view that the streets are not being lost but deliberately surrendered. What drives this madness? https://t.co/LihK2tmnDK