Britid ei pikendanud Putini semu Roman Abramovitši viisat

0
733

Britid ei pikendanud Venemaa oligarhi Roman Abramovitši viisat, mistõttu mees ei saanud tulla laupäeval Londonisse vaatama, kuidas tema omanduses olev Chelsea võitis Wembley’l FA karika, vahendab The Bell.

Viimastel aegadel on Briti parlamendisaadikud tõstnud häält, et Putinit toetavatel vene oligarhidel lastakse rahumeeli Briti saartel raha pesta ning mõjuvõimu hankida, aga selle peale, et Briti rikkuselt 13. mehe (9 miljardit naela) Abramovichi viisat ei pikendata, poleks vist küll keegi julenud panustada.

FC Chelsea kommenteeris, et jutt ei ole viisakeelust, vaid lihtsalt viisa pikendamise paberimajandus on venima läinud, kuid signaal on ilmne.

Romani privaat-Boeing 767 maandus viimati Londonis 1. aprillil ja tookord käis Chelsea omanik vaatamas, kuidas tema klubi mängis Crystal Palace’iga.

Tõlkis: Olav Osolin

Roman Arkadjevitš Abramovitš on juudi rahvusest Venemaa oligarh. Ta on üks rikkaimaid Venemaa inimesi: 2009. aasta alguses hindas Forbes tema varanduse suuruseks 8,5 miljardit dollarit. Abramovitš elab põhiliselt Londonis. (Wikipedia)