Brüsseli ametnik sai tunda multikultuurse Euroopa “võlusid”

0
1082

Rogers Delgado-Saez põgenes 42 aastat tagasi Tšiili diktaatori Augusto Pinocheti eest. Tšiilist läks ta Luksemburgi ja alustas tööd osaliselt Brüsselis, ning temast sai Euroopa ametnik.

Esmaspäeva õhtul sai ametnik Delgado-Saez aga peksa ja teda rööviti. Irooniliselt tähistas ta ka sellel päeval 42-aastase vaba mehe elu.

Euroopa ametnik suundus parasjagu hotelli juurde, mida ta külastab regulaarselt, kui keegi küsis temalt sigareti.

“Ma rääkisin telefonis oma naisega, kui üks noormees lähenes mulle ja küsis, kas mul oleks talle anda ühte sigareti. Kui ma ütlesin, et ma ei suitseta, haaras ta minu käest  telefoni,” räägib Delgado-Saez .

Ta üritas ennast kaitsta, kuid ei suutnud. Ta langes maha ja “nägi kahte peksjat”. Õnneks kuulis tema naine kaklust hotellist ja leidis abikaasa vereloigust kõnniteel.

Ründajad varastasid kakluse ajal ametnikult nutitelefoni ja rahakoti. Kannatanul on murtud nina ja pea põrutus, ning ta ei suuda töötada vähemalt kaks nädalat.

Intsident juhtus Brüsselis asuvas vismarktis. Delgado-Saez külastab korrapäraselt Brüsselit ja enamasti viibib samas hotellis. Ta kutsub isegi Brüsselit “oma teiseks koduks”.

ALLIKAS: 

European official heavily beaten in Brussels: Breaks nose and suffers a brain concussion

Rogers Delgado-Saez fled 42 years ago to escape from Chilean dictator Augusto Pinochet.