CDU Kampaaniajuht: „Merkel ei suuda liidukantslerina oma ametiaja lõpuni olla”

0
835

Fideszi ja Euroopa Rahvapartei (EPP) vaheline konflikt on muutunud  tragöödiaks, Angela Merkeli erakonna Kristlike-Demokraatide (CDU) kampaaniajuht Werner J. Patzelt rääkis Magyar Hírlapile, et Saksamaa CDU on meedia poolt pidevalt tule all, kuid vaatamata sellele, et nad Fideszit kritiseerivad, soovib partei enamus häid suhteid Ungari valitsusega.

Patzelt’i sõnul on CDU „oma tegelikkusega” mõistnud, et aeg, mil parempoolsel valijal ei olnud muud valikut, kui võimuparteid valida – see on lõppenud. 2017. aasta valimised näitasid, et nad peavad arvestama AfD-ga ja nüüd tahab CDU taastada konservatiivsete valijate usalduse.

Ta lisas, et CDU uus president, Annegret Kramp-Karrenbauer ei ole Angela Merkeli koopia ja nende vahel on mitmeid ja suuri poliitilisi lahkarvamusi.

“Ma ei tahaks panuseid teha,” ütles professor, kui küsiti, kas Merkel lahkub enne oma ametiaja lõppu, “Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPD) rikub tõenäoliselt koalitsioonilepingut selle aasta lõpul.”

Werner J. Patzelt kõneles Budapesti Migratsiooniministeeriumi tippkohtumisel, mille korraldas Mathias Corvinus Collegium.

Allikas: Voice of Europe