Demokraatia Euroopa Liidu moodi ⟩ Kataloonia iseseisvusjuhi mandaat Euroopa Parlamendis tühistati

0
1088

Euroopa Parlament tunnistas Hispaania kohtu otsust võtta ära Kataloonia rahva poolt antud mandaat Euroopa parlamendisaadikule. Kataloonia iseseisvusjuht Junquera mandaat peatati 3. jaanuaril.

Euroopa Parlament tunnistab Hispaania ülemkohtu ja Hispaania valimiskomisjoni ütlust ning ütles, et Kataloonia iseseisvuse eestvedaja Junqueras ei ole enam Euroopa Parlamendi liige, teatab ajaleht The Epoch Times.

Kataloonia iseseisvuse üks juhte, Oriol Junqueras pole enam Euroopa Parlamendi liige, teatas  Euroopa Parlamendi president David Sassoli reedel, ning saadiku volitused peatati 3. jaanuaril. Põhjus on Hispaania valimiskomisjoni ja Madridi ülemkohtu hiljutised otsused. Sassoli palus Hispaanial “kohe” teatada ka uus parlamendiliikme nimi.

Junqueras mõisteti 2019. aasta oktoobris “mässude” eest 13 aastaks vangi. Euroopa Kohus otsustas sama aasta detsembris, et Hispaania kohtusüsteem on rikkunud ELi seadusi; Seetõttu oli Junquerasel pärast mais toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi parlamendiliikme puutumatus ja ta oleks tulnud vabastada Hispaaniast vahi alt, ning seda vähemalt Euroopa Parlamendi asutatavaks istungjärguks.


Loe ka:


Vahepeal otsustas Hispaania valimiskomisjon siiski, et iseseisvusjuht ei saa Euroopa komisjoni minna ja sellele otsusele tuli ka Hispaania riigikohus. Selle kohaselt peab Junqueras jääma Hispaania vanglasse ega tohi Euroopa Parlamendis istuda.

EL kohtupraktika kohaselt oli Euroopa Parlament “kohustatud viivitamatult teadma liikmesriikide pädevate õigusasutuste lõplikke otsuseid,” ütles Sassoli. Seetõttu teatab ta 6. jaanuaril Strasbourg’is toimuval plenaaristungil Junquerase EL-i mandaadi lõppemisest. (Afp)