Donald Trump Hispaania välisministrile: “Hispaania peaks ehitama müüri läbi Sahara!”

0
670

USA president Donald Trump soovitas Hispaania välisminister Josep Borrellil ehitada sein Hispaania ja Sahara vahele, ning lõpetada igasugune sisserändajate vastuvõtmine.

Kuna Hispaanias on võimul sotsialistlik valitsus ja need avasid oma piirid sisserändajatele, on Hispaanial nüüd suur immigratsiooniprobleem. Saabunud migrantide arv on kolmekordistunud .

Josep Borrelli sõnul olla Trump ütelnud, et Hispaania peaks “lihtsalt ehitama Sahara piirile seina”, et peatada sisserändajate tulemine. “Kuid kas sa tead, kui suur on Sahara?” küsis Borrell USA presidendilt.

“Sahara piir ei ole suurem kui meie Mehhiko piir,” ütles Borrelli sõnul Trump.

Hispaania välisministeerium keeldus üksikasjalikumalt vestlusest rääkima, aga vestlus toimus käesoleva aasta juunis, mil minister oli Hispaania kuninga ja kuningannaga välisvisiidil Valges Majas.

Varem ütles Hispaania välisminister, et Hispaanias ei esine sisserändajate kriisi. “Me räägime umbes 20 000 sisserändajast – 40 miljoni elanikuga riigile ei tee see midagi, see pole massiline ränne,” sõnas ta.

Borrell sõnas ka, et Euroopas on sündimusmäär languses, ning selle tõttu vajamegi rännet.

“Euroopa demograafiline areng näitab, et kui me ei soovi järk-järgult kujuneda vananevaks kontinendiks, siis vajame uut verd ja see ei näe välja nagu vajaksime uut verd sünnitades,” ütles ta.

ALLIKAS:

Spain should build a wall through the Sahara to stop migrants – Donald Trump

US President Donald Trump advised Spain to build a wall through the Sahara to stop the migrant flow, Spanish Foreign Minister Josep Borrell revealed.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.