Donald Trumpi kampaaniajuht: “Trumpidest saab dünastia, mis kestab aastakümneid”

0
668
Foto: Getty

Kas Ivanka ja Donald Trump juunior jätkavad oma isa USA presidendi Donald Trumpi poliitilise pärandi eest võitlemist?

Hr Trumpi tagasivalimiskampaania juht Brad Parscale ütles Californias korraldatud vabariiklaste konverentsil, et presidendi perekonnal on “hämmastavad võimalused”.

Ta tsiteeris Ivanka Trumpi ja tema abikaasat Jared Kushnerit, kes mõlemad omavad Valges Majas kõrgeid positsioone, ja tema ettekuulutus puudutab ka Donald juuniorit.

Ivanka Trump ja tema abikaasa Jared Kushner on mõlemad olnud Valge Maja presidendinõunikud alates Donald Trumpi ametisse astumise ajast, ehk 2017. aasta jaanuarist.

“Trumpid on dünastia, mis kestab aastakümneid ja teeb Vabariiklikust Parteist uue partei, mis kohandub muutuvate kultuuridega, säilitades samas konservatiivsed väärtused, millesse me usume. Nad on suurepäraste omadustega suurepärased inimesed,” ütles Donald Trumpi kampaaniajuht Brad Parscale mõni aeg tagasi Californias peetud kõnes.

“Ma arvan, et nad on dünastia,” ütles Parscale uudisteagentuurile Associated Press.

“Ma arvan, et nad kõik on hämmastavad inimesed, kellel on … hämmastavad suured võimalused.”

“Arvan, et näete seda Donald Jr-l. Arvan, et näete seda ka Ivanka käest. Näete seda Jaredilt. Näete seda neis kõigis,” jätkas ta.

See kommentaar on USA-s tekitanud suurt ärritust, kuna on üldteada, et  presidendile alluvad ei tohi esitavad ilma presidendi loata vastuolulisi sõnumeid ja intervjuusidKas president Trump tõesti usub, et suudab oma võimu edasi pärandada oma lastele?

Ajakirjanik Michael Wolffi 2018. aasta raamatu „Tuli ja raev“ kohaselt plaanis Ivanka Trump saada USA esimeseks naispresidendiks.

Pr Trump oli öelnud oma abikaasale, et kui keegi nende perekonnast peaks saama võimaluse presidendiks kandideerida, peaks see olema just tema, kirjutas Wolff.

“Kui ta tahaks kunagi presidendiks kandideerida,” ütles president Trump ajakirjale The Atlantic 2019. aasta aprillikuises intervjuus , “ma arvan, et teda oleks võita väga-väga raske.”

President Trumpi vanim poeg Donald Trump Jr on olnud üks tema häälekamaid kaitsjaid sotsiaalmeedias ja ta esineb Trumpi meeleavaldustel sageli.

Koos Eric Trumpiga töötavad kaks venda Trumpi organisatsioonis tippjuhtidena, president Trump andis neile pärast valimist juhtida tema kinnisvaraäri.

“Kui pereettevõte on olnud peamiselt kinnisvara, õppisid lapsed lepinguid ja ehituslube ning arhitektuuri. Siis tuli televisioon ja nad õppisid selle tööstust. Nüüd, kümme aastat hiljem õppivad nad poliitikat,” ütles Valge Maja poliitiline konsultant ja endine president Trumpi kampaaniajuht Kellyanne Conway.

Varem on Trump mitu korda vihjanud, et ta ei pruugi rahule jääda vaid kahe presidendi ametiajaga, vaid kavatseb kauemaks ametisse jääda