Donald Trumpi peastrateeg kavandab poliitilist pööret Euroopas

0
889

Poliitaktivist, ärimees, konservatiivse veebilehe “Breitbarti” asutaja ja tegevjuht, ning USA presidendi peastrateeg  Steve Bannon kavatseb Euroopa parempoolsete ja patriootlike jõudude toetuseks luua fondi nimega Liikumine ning sütitada selle abil paremjõudude revolutsiooni, alustades järgmisel aastal toimuvatest Euroopa parlamendi valimistest.

Bannon on veendunud, et eesseisvatel aastatel leiab Euroopa poliitikas aset drastiline muutus. “Parempoolne populistlik rahvuslus võtab võimust ja hakkab valitsema,” ütles ta veebiväljaandele thedailybeast.com. “Teil on jälle rahvusriigid oma identiteedi ja piiridega.”

Kavandatav fond hakkaks tegelema küsitluste, uuringute, kommunikatsiooni, nõustamise ja muu seesugusega. Seni on Euroopa patriootlikud liikumised tundnud puudust nii asjatundlikust poliitilisest nõustamisest kui rahalisest toest. Näiteks Marine Le Peni Rahvusrinne oli sunnitud 2014. aastal raha laenama venelastelt, sest Prantsuse pangad keeldusid neile laenu andmast.

Bannon soovib loodava fondiga saavutada samasugust mõju nagu on olnud George Sorose Avatud Ühiskonna Fondil, mis on aastate jooksul kulutanud 32 miljardit dollarit liberaalse ühiskonnakorralduse edendamiseks.

Esialgu on sihikul Euroopa parlamendi valimised 2019. aastal. Bannon loodab, et “populistlik blokk” moodustab europarlamendi järgmisest koosseisust vähemalt kolmandiku.

Liikumise peakorter hakkab ilmselt asuma Brüsselis, lähikuudel on kavas palgata vähem kui kümmekond täisajaga töötajat, kelle arvu võidakse hiljem suurendada. Bannon ise kavatseb pärast novembrikuus toimuvaid USA vahevalimisi veeta pool oma ajast Euroopas – kuid mitte Brüsselis, vaid “kohtadel”.

Liikumise idee turgatas Steve Bannonile pähe Prantsusmaal Lille’is, kus ta esines Rahvusrinde kongressil.

“Te seisate oma riigi eest ja nad nimetavad teid rassistideks. Kuid päevad, mil sedalaadi solvangud toimisid, on otsa saanud. Peavoolumeedia on selle süsteemi vahikoer. Me muutume iga päevaga tugevamaks ja nemad muutuvad nõrgemaks. Las nad nimetavad teid rassistideks, ksenofoobideks või milleks iganes, kandke neid nimetusi kui aumärki,” kõneles Rahvusrinde kongressist osavõtjatele mees, kes etendas olulist osa Donald Trumpi kampaanias ning oli mõnda aega USA presidendi strateegianõunik.

ALLIKAS: OBJEKTIIV.EE

 

 


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.