“Donald Tusk võrdleb Ungarit natsismiga, kui solvav on see minu Ungari juudi vanavanemate suhtes!”

AUTOR: PETRI LUKÁCS ÁDÁM

0
723

“Carl Schmitt oleks Viktor Orbáni üle väga uhke,” ütles Donald Tusk hiljutises  intervjuus  Saksa ajalehes Der Spiegel, mis avaldati Ungari holokausti mälestuspäeval.

Kellegi mainimine samas lauses teadlasega, kes aitas kaasa Hitleri õiguskorra kehtestamisele, pole just kõige peenem viis selle inimese natsiks nimetamiseks.

Selle probleemi kõige väiksem probleem on see, et sellel pole tegelikkusega mingit pistmist. Orbán – ja selle korrutamine hakkab nüüd juba sajandat korda igavaks muutuma – pole kunagi esitanud ühtegi seisukohta, mis sellist väidet toetaks. Samal ajal märkis ta mitmel korral, et rakendab antisemiitliku käitumise suhtes nulltolerantsi poliitikat.  Tegelikul naudivad juudid elu Ungari renessanssis, mida toetavad paljud uhked Ungari juudid, sealhulgas mina.

Kuid tegelik põhjus, miks Tuski märkus sellist tohutut valu põhjustab, on see, et see alandab ja muudab kehtetuks holokausti ohvrite kannatused ja surma.

Kui Carl Schmitt oleks Orbáni üle uhke, tähendaks see, et Natsi-Saksamaa kahe maailma ja tänapäevase Ungari vahel on sarnasus.

Jätkake lugemist siin …

Autor: PETRI LUKÁCS ÁDÁM (Ajakirjas Mandiner.hu)