“Donald Tusk võrdleb Ungarit natsismiga, kui solvav on see minu Ungari juudi vanavanemate suhtes!”

AUTOR: PETRI LUKÁCS ÁDÁM

0
682

“Carl Schmitt oleks Viktor Orbáni üle väga uhke,” ütles Donald Tusk hiljutises  intervjuus  Saksa ajalehes Der Spiegel, mis avaldati Ungari holokausti mälestuspäeval.

Kellegi mainimine samas lauses teadlasega, kes aitas kaasa Hitleri õiguskorra kehtestamisele, pole just kõige peenem viis selle inimese natsiks nimetamiseks.

Selle probleemi kõige väiksem probleem on see, et sellel pole tegelikkusega mingit pistmist. Orbán – ja selle korrutamine hakkab nüüd juba sajandat korda igavaks muutuma – pole kunagi esitanud ühtegi seisukohta, mis sellist väidet toetaks. Samal ajal märkis ta mitmel korral, et rakendab antisemiitliku käitumise suhtes nulltolerantsi poliitikat.  Tegelikul naudivad juudid elu Ungari renessanssis, mida toetavad paljud uhked Ungari juudid, sealhulgas mina.

Kuid tegelik põhjus, miks Tuski märkus sellist tohutut valu põhjustab, on see, et see alandab ja muudab kehtetuks holokausti ohvrite kannatused ja surma.

Kui Carl Schmitt oleks Orbáni üle uhke, tähendaks see, et Natsi-Saksamaa kahe maailma ja tänapäevase Ungari vahel on sarnasus.

Jätkake lugemist siin …

Autor: PETRI LUKÁCS ÁDÁM (Ajakirjas Mandiner.hu)

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.