Eesti 200 liige ründas rändepakti vastaste meeleavaldust

0
2601

Pühapäeval vabaduse väljakul toimunud ÜRO rändepakti vastasel meeleavaldusel juhtus intsident, kus üks sakslane üritas lapsevankriga otsa sõita üritust turvanud Soldiers Of Odini logodega jopesid kandnud meestele,  tõukas üht fotograafi ja andis ühele odinlasele vastu hambaid!

Kell kaks alanud meeleavaldusel said sõna Varro Vooglaid, Henn Põlluaas, Mati Väärtnõu ja paljud teised. Kõnelejate põhisõnum oli, et president Kersti Kaljulaid peaks tagasi astuma ning et peaministripartei Keskerakond on Eesti reetnud. Samas kiideti justiitsminister Urmas Reinsalut (Isamaa) rändeleppe vastu olemise eest, edastab Postimees.

Rahulikult kulgenud meeleavaldust häiris vaid intsident, kus lapsevankriga mees nimetas kohalolijaid fašistideks ning üritas vankriga rahvamassist läbi sõita. Turvamisega tegelenud Soldiers Of Odini liikmed ei lasknud ennast provotseerida ning püüdsid meest vaikselt rahvast eemale juhtida. Tollele see ei meeldinud ning muuhulgas läks ta kallale fotograaf Mats Õunale.

Enim seisis sakslasest politoloogiadoktor Florian Hartlebi ees Odini sõdalane Jaanus Burak, kelle sõnul viidi sakslane rahva juures minema, kuna ta sõimas kohale tulnud meeleavaldajaid fašistideks, kirjutab Õhtuleht.

Odini sõdalastele jäi Hartleb pühapäevasel ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel Vabaduse väljakul koha silma, kuna ta jalutas rahvamassi vahel ringi. „Keegi ei häirinud teda,“ ütleb Burak. „Aga siis, kui ta hakkas rahva poole karjuma „Te olete fašistid!”, viisime ta minema.“

Küsides tõukamiste kohta, ütleb Burak aga, et ühel korral sai ta Hartlebilt vastu hambaid, kuid politseile ei ole ta intsidendi kohta mingit avaldust teinud.