Eesti ei ole mitte valitsuskriisis vaid Põhiseaduslikus kriisis

1
637

President Kersti Kaljulaid kutsus üleeile Kadriorgu EKRE esindaja. Martin Helmega veedetud ligi tunnine vestlus möödus suurema üksmeeleta.

Külaskäik tõi Helme sõnul välja tugevad erinevused arusaamistes. “Kui oleme jõudnud olukorda, kus on terve rida põhiseaduslikke institutsioone – valitsus või parlament või riigikohus või ka president -, kes sisuliselt töötavad oma tegevusega põhiseaduse vastu, siis me pole mitte valitsuskriisis, vaid oleme põhiseaduslikus kriisis,” ütles Martin Helme Delfile.

Monika Helme kommenteeris

“Eesti ei ole mitte valitsuskriisis vaid Põhiseaduslikus kriisis. Ja selle põhjustaja on ka muuhulgas president ise kogu oma tegevusega, kaasaarvatud rändeleppe pealesurumisega.”

“Meil ei ole sellistes tingimustes enam võimalik pidada oma rahvusriiki ja seista oma rahvuslike huvide eest, kui ÜRO poolt kehtestatu hakkab kujundama meie elu!”

 

1 kommentaar

  1. Meie, eestlased, ei pea taluma presidenti, kes on eesti rahva ja riigi suhtes meelestatud lausa vaenulikult. Presidendi väljaütlemised, erineva elatustasemega ja erineva haridustasemega, inimeste kohta on solvavad ja mitte sobilikud sellisel ametipostil töötava inimese suhu. Häbi peab olema temal, mitte neil, kellel elus pole kõige paremini läinud. Teda pole valinud rahvas, tal pole õigust hakata meie eest otsustama kui palju ja keda meie tööd tegevad inimesed oma turjale elama kutsuvad. Muidusööjaid kokku kutsuda rahva tahte vastaselt, ainult Brüsseli käsu peale, on alatu ja vastutustundetu. Merkeli jutt, et rahvusriigid peavad hakkama ära andma oma iseseisvust, peab tegema valvsaks nii valitsuse kui presidendi- seda ei tohi lasta läbi suruda, aga kas eestlased saavad sellise valitsuse või presidendi peale loota, nad müüvad meid maha.

Comments are closed.