Eesti kodanik taotleb kaitsepolitseilt presidendi ja välisministri suhtes kriminaalasja alustamist

0
1360

Kaitsepolitseile tehtud avalduses palub Eesti kodanik kontrollida president Kersti Kaljulaidi ja välisminister Sven Mikseri tegevuse seaduslikkust kavandatava ÜRO rändelepingu vastuvõtmise raames.

Silver Kuusik teatas kaitsepolitsei peadirektorile Arnold Sinisalule saadetud avalduses, et esitas selle parimas äranägemises riikliku turvalisuse ja põhiseaduse kaitsel.

„Mina, Silver Kuusik, palun teil kontrollida Eesti vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ja välisminister Sven Mikseri tegevuse seaduslikust kavandatava ÜRO rändelepingu vastuvõtmise raames (PS: §123. Eesti Vabariik ei sõlmi välislepinguid, mis on vastuolus põhiseadusega),“ seisab esitatud avalduses. „President Kersti Kaljulaidi sõnavõtt ÜRO peaassamblee 73. istungjärgul ja välisminister Sven Mikseri sõnavõtud võivad viidata otsesele riigireetmise ja seaduse eiramise soovile, seda enam, et antud välispoliitilisele lepingule allakirjutamise menetlemine pole läbinud EV seaduslikke instantse,“ seisab Kuusiku avalduses kapole. „Minu hinnangul võib olla tegemist põhiseaduse eiramise katsega riikliku institutsiooni poolt.”

“Avalduses esitatud küsimuste lahendamine pole kaitsepolitsei pädevuses. Kindlasti saab ka kodanik peagi oma vastuse,” ütles kapo pressiesindaja Harrys Puusepp Õhtulehele.