Eesti Kultuuri Koda: Mikk Pärnitsa nomineerinud komisjon peab võtma vastutuse

0
1443

Eesti Kultuuri Koda väljendab enda seisukohta vägivallateo ennetamise preemia andmise kohta Mikk Pärnitsale.

Mikk Pärnits on avalikkusele varasemast tuttav kui üks ekstreemsemaid verbaalse vägivalla esindajaid, mis pealegi on suunatud meie rahvuse ja mitmete kultuuriliselt pühaks peetud ilmingute vastu. Meenutada võiks näiteks mõne aasta tagust mõnitavat sõnavõttu laulupeo traditsiooni osas.

Leiame, et sõnavabadus ei saa olla kõikelubatavus, milles sõna välja ütlejad ei vastuta millegi eest. Sõnavabadus ei ole samastatav avaliku ruumi saastamise, ropendamise, pühaduste mõnitamisega.

Me ei soovi, et võimenduks irooniline suhtumine meie riiki, kuivõrd see olnud tegu haavab suure osa meie rahva tundmusi. Kui soovime Põhiseaduse alusel säilitada oma keelt ja kultuuri, tuleb tingimusteta austada kultuurilisi väärsusi, head maitset ning avaliku ruumi puhtust.

Eesti Kultuuri Koja eestseisus soovib, et komisjoni liikmed, kes esitasid Mikk Pärnitsa presidendi autasuks, võtaksid enesele vastutuse, avalikustaksid oma motiivid ning kaaluksid selle autasu tagasi võtmise algatamist. Armastame selleks liiga palju oma maad, kultuuri ja rahvast, et ükskõiksetena leppida toimunuga.

Allikas: Eestiuudised.ee

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.