Eesti LGBT Ühing hakkab Valgas ja Põlvas lastele ajupesu tegema

0
1556
Foto: Bigstockphoto.com (kohendatud)

Nüüd siis hakkavad meie lapsi peedistama oma “vihakõnega”! 

Sihtasutuse Archimedes noorteagentuur korraldab augusti lõpus Valgas ning septembri alguses Põlvas vaenukõne ennetamise töötoa, kirjutab Lõuna Postimees.

Koolitaja Helen Talalaev oli/on Eesti LGBT Ühingu president. Ta on lôpetanud Sorose Kesk-Euroopa ülikooli ja erialaks on tal kuulus “gender studies” ehk soouuringud (ehk ei ole naine ja mees, ei ole ema ja isa). Selline inimene ei peaks üldse tegelema laste ja noorte koolitamisega ehk ideoloogilise ajupesuga!

“Kuna Eesti ühiskonnas on mitmed eelarvamused ja stereotüübid laialt levinud, seda eriti näiteks teist nahavärvi, teisest rahvusest või enamusest erineva seksuaalse identiteediga inimeste kohta, siis on tema sõnul oht, et osa noortest võib langeda kiusamise ohvriks.

Siin on täiskasvanute sekkumine äärmiselt oluline, et nad oskaks kiusu ja vaenu märgata, julgeks sekkuda ja oskaks anda ka noortele edasi tööriistad, millega ennast ja teisi halvustava suhtumise eest kaitsta,“ lisas Talalaev.

Iga töötoas osaleja saab endale käsiraamatu, mis aitab edaspidi vaenukõne ennetada või tekkinud olukordasid lahendada.”


ALLIKAS:

Valgas ja Põlvas hakatakse vaenukõnet ennetama

Töötoa viib läbi koolitaja Helen Talalaev, kes räägib, miks on vaenu ja kiusamise vastu võitlemine kogukonnas oluline ja mida saab noortega töötav spetsialist töötoas osalemisest kaasa. „Pean äärmiselt oluliseks, et iga noor inimene saaks areneda, õppida ja suhelda turvalises keskkonnas, kus teda väärtustatakse ja austatakse just sellisena, nagu ta on,” rääkis Talalaev.