EESTI TUNTUIM RASSISTIKÜTT PANEB AMETI MAHA

0
877

2012. aastal veebikonstaablina tööd alustanud Maarja Punak (kes on tuntud ka kui rassistikütt) on otsustanud senise ameti maha panna.

«Asjalood on muutunud ja olen otsustanud võtta vastu uue väljakutse. Ma ei jätka enam veebikonstaablina, kuid hakkan politseis eest vedama sotsiaalmeedia valdkonda,» kirjutab Maarja Punak oma sotsiaalmeedis postituses, vahendab Postimees.

Ta lisab, et juba pikemat aega on olnud vajadus selle järele, et politsei oleks sotsiaalmeedias veelgi enam inimeste jaoks olemas just kohalikul tasandil. Olgu selleks kohaks siis kogukonna grupp või kohalik «märgatud» leht. «Enda kogemuste ja näidete abil saan olla piirkonnakonstaablitele toeks,» kirjutab politseinik.

Eelkõige tähendab see seda, et kui piirkonnas on midagi juhtunud, siis kohalik politseinik saab vajadusel jagada infot, selgitada politsei tegevusi, pakkuda turvalisusega seotud aruteludes välja lahendusi jne. «See pole kaugeltki mitte kõik, kuid luban, et olen siin lehel olemas ja annan edasistest arengutest ja tegemistest teada! Jätkuvalt on minu südameasjaks kõik noorte ja sotsiaalmeediaga seonduv ja seega hoian ka sel teemal kätt pulsil,» lubab naine.

Punak oli tuntud selle poolest, et tema eestvedamisel suleti Eesti esimene ja populaarseim migratsiooni vastane kogukond “Pagulaste VASTU”, mis kogus lühikese ajaga üle 18000 fänni. Tookord tegi keskkriminaalpolitsei kogukonna eestvedaja kodus ka läbiotsimise, ning juhile esitati süüdistus: vaenu õhutamises, ning mõisteti 300 euro suurune rahatrahv.

Suure tõenäosusega oli Punak ka Facebooki kogukonna “EI Pagulastele / Estonians against refugee quotas” sulgemise taga, mis küll õnneks avati taas.