3000 eurone reisikulu: Tsahkna võttis riigi raha eest India-visiidile kaasa suunamudija

0
Advertisements

Välisministeerium kaasas Eesti 200 esimehest minister Margus Tsahkna India-visiidi delegatsiooni suunamudija Karl-Gustav Kurni, kelle ligi 3000 euro suurused reisikulud tasuti riigieelarvest. Samal ajal oli Tsahknal Indiasse raskusi ettevõtajate kaasa meelitamisega. See on see reis, kus endine peaminister Taavi Rõivas lennukist välja visati, vahendab uudisteportaal Uued uudised.

“Mulle helistati ja küsiti, kas tahan Indiasse minna. Läksingi nädalaks koos Tsahknaga Indiasse, et teha koostööd välisministeeriumiga ja näha, kuidas see töötab. Näitasin oma jälgijatele, millega nad tegelevad, kuidas käib välisvisiit ja sain inimestele tutvustada Tsahkna persooni,” rääkis Karl-Gustav TV3 veebile antud intervjuus, mida Kroonika vahendas.

“Internetikeskne infolevik, sh sotsiaalmeedia keskkondades, on meie igapäevaelu osa ning ka selle publikuni jõudmine on kõikidel asutustel, ka meediamajadel endal, oluline fookus,” põhjendas suunamudija kaasamist välisministeeriumi pressiesindaja Liisa Toots. Tema sõnul on ministeeriumi 2024. aasta eelarves planeeritud erinevate meedia esindajate, nii Eesti kui välisajakirjanike ja sisuloojate hõlmamiseks kokku 15 000 eurot.

Kurni India visiidil tasus välisministeerium tema lennupiletite, majutuse ja viisakulud kogusummas 2986,82 eurot.

Välisminister Tsahkna külastas India pealinna New Delhit 20.–23. veebruarini, kus ta osales iga-aastasel Raisina dialoogi konverentsil.