EKRE avaldus Tallinna Linnavolikogu 26.03. 2024 istungil

Mart Kallas, Tallinna Linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees

0
Advertisements

EKRE avaldus Tallinna Linnavolikogu 26.03. 2024 istungil

EKRE volinikud panid umbusaldusavaldusele oma allkirja sümboolse solidaarsusavaldusena opositsioonile. On täiesti selge, et me ei ole praeguse linnajuhtimisega rahul. Lisamotivatsiooniks oli võimalus kihutada valitsemiskõlbmatud sotsid võimu juurest minema.

Paraku on umbusalduse esitamisele järgnenud päevadel olukord muutunud. Sotsiaaldemokraadid nagu nad alati on olnud – kavatsevad umbusaldada iseennast, lootuses jätkata järgmises linnavalitsuses.

EKRE Tallinna volikogu liikmed on muutunud olukorras pidanud nõu erakonna sees ning kuulanud oma valijaid ja jõudnud järeldusele, et ei saa kaasa minna praeguse umbusaldusavaldusega. Näeme, kuidas meie kätega soovitakse küll kukutada praegune võimuliit, kuid siis jätta meid ikkagi kõrvale. Me ei nõustu osalema sellistes poliitmängudes.

Me ei ole nõus, et erakonnad, kes hävitavad praegu Eesti majandust ja inimeste ostujõudu riigi tasandil (see tähendab sotsid, Reformierakond ja Eesti 200) kavatsevad oma haaret laiendada Eesti pealinna. Reformierakonnal tekib totaalne võimuvertikaal Eestis.

Samuti muutub kahepalgeliseks propagandaks Isamaa jutt sellest, kuidas eurovalimistel tuleb teha referendum Kaja Kallase valitsusele. Seesama Isamaa soovib praegu Kaja Kallase, Lauri Läänemetsa ja Margus Tsahkna valitsuserakonnad aidata võimule Tallinnas.

Reformierakonnal, sotside ja veel kahe erakonna uue võimuliidu puhul ei lähe Tallinna linnaelanikel võimuvahetusest mitte midagi paremaks. Vastupidi: Reformierakonna ja sotside töövõtete hulka kuulub avaliku ressursi ahmimine enda erakondlikesse toiduahelatesse. Veelgi rohkem hakkame saama liberaalset ja globalistlikku poliitikat, mille lõppeesmärgiks on rahvusriikluse häving.

EKRE ei kavatse liberaalide ja libaisamaalaste röövlibandet võimule aidata. Seepärast ei toeta me tänasel hääletusel umbusaldusavaldust.

Samas on selge, et EKRE-st ei saa Tallinnas ka Keskerakonna võimupartnerit. Igaüks, kes oskab kokku lugeda kohtade jaotust Tallinna volikogus, saab isegi aru, et EKRE-l ja Keskerakonnal ei ole koos valitsemiseks hääli koos, sellise jutu ajajad teevad läbinähtavat poliitilise komejanti. EKRE jätkab oma valijate huvide esindamist opositsioonis ning plaanib linnas võimu teostada nii, nagu demokraatias kombeks: valimistel volikogus esindatust suurendades, mitte teistest fraktsioonidest ülejooksikuid otsides.

Mart Kallas
Tallinna Linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees