EKRE tahab eemaldada inimesi petnud Slava Ukraini maksusoodustuste nimekirjast

Paraku hääletas riigikogu koalitsioonierakondade enamuse häältega selle eelnõu menetlusest välja.

0
Advertisements

Täna jõudis riigikogu saali konservatiivse rahvaerakonna eelnõu tulumaksuseaduse muutmise seaduse kohta, millega tahetakse eemaldada MTÜ Slava Ukraini nende juriidiliste isikute hulgast, millele annetuste ja kingituste tegemisel ei pea residendist juriidiline isik tulumaksu maksma. See soovitakse asendada MTÜga Ukraina Eest, kirjutab EKRE uudisteportaal Uueduudised.

MTÜ Slava Ukraini on seotud suuremahulise korruptsiooniga, mille tulemusena on annetused ja kingitused nimetatud MTÜle vähenenud miinimumini või täielikult lakanud.

Kaastulemusena on paraku annetused ka teistele Ukraina abistamisega seotud organisatsioonidele järsult vähenenud, mis tähendab, et MTÜ Slava Ukraini on õõnestanud Ukraina võitlusvõimet.

MTÜ Slava Ukraini tegevus ei ole kompromiteerinud mitte ainult Eesti inimeste tahet toetada Ukraina võitlust agressori vastu, vaid Eesti inimeste annetamiskultuuri tervikuna, mis võib vajada veel väga pikka aega skandaalist taastumiseks. Konservatiivse maailmavaatega kodanikele, kellele on annetamine enam omane, on juhtum eriti ebameeldiv.

MTÜ Slava Ukraini juht, kes seni teadaolevate tõendite alusel on seotud suuremahulise korruptsiooniga, oli veel kuni eelmise nädala lõpuni parlamendi liige Eesti 200 fraktsioonis. Paraku on Eesti 200 fraktsioon keeldunud tema tegevusele hinnangu andmisest, millega kompromiteeritakse Eesti parlamenti tervikuna. Eesti Vabariigi Riigikogu peaks vastu võtma avalduse, milles mõistetakse seesugune käitumine resoluutselt hukka. MTÜ Slava Ukraini eemaldamine soodustatud juriidiliste isikute hulgast on esimene ja minimaalne samm parlamendi maine kokkuvarisemise peatamiseks.

MTÜ Ukraina Eesti abistab päriselt Ukrainat, mitte ei varasta inimeste raha, märkis riigikogus eelnõud tutvustanud EKRE fraktsiooni juht Martin Helme.

MTÜ Ukraina Eest asutas sõja puhkedes riigikogu liige Anti Poolamets, et korraldada Ukrainale humanitaarabi andmist ja annetuste kogumist.

Paraku hääletas riigikogu koalitsioonierakondade enamuse häältega selle eelnõu menetlusest välja.

Allikas: Uueduudised

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia