EI, AITÄH — Lõuna-Korea pagulasi ei taha!

0
641

Lõuna-Koreas karmistatakse pagulaste saabumist reguleerivaid õigusakte, ütles justiitsministeerium reedel pärast seda, kui Jeemeni varjupaigataotlejate arv tõusis järsult peaaegu täielikult homogeenses riigis (rahvusriigis), vahendab Business Insider.

Ministeerium ütles, et jaanuarist – maini jõudis Lõuna-Korea lõunaosa Jeju kuurortsaarele 552 Jeemeni inimest.

Ca 25 aasta jooksul (alates 1994. aastast) on Lõuna-Korea andnud pagulase staatuse vaid umbes 800-le inimesele. Jeemenist saabuvate inimeste järsk tõus on tekitanud muret selle üle, et paljud võivad otsida pigem majanduslikku kasu, mitte kaitset, ning et nad võivad suurendada kuritegevust ja tekitada muid sotsiaalseid probleeme.

Rohkem kui 540 000 Lõuna-Korea kodanikku on viimase kahe nädala jooksul andnud allkirja online-petitsioonile, milles palutakse valitsusel karmistada varjupaiga reegleid.

Justiitsministeerium teataski, et muudab pagulasseadust selle kuritarvituste vältimiseks.

Lõuna-Korea suurendab ka varjupaigataotlusi menetlevate ametnike arvu, et “kiiresti läbi vaadata ja põhjalikult kontrollida identiteete, et saada ülevaade võimalikest probleemidest, sealhulgas terrorism ja vägivaldne kuritegevus”.

Lõuna-Korea võimud on juba blokeerinud Jeemeni migrantide lahkumise Jeju saarelt ning 1. juunist kõrvaldati Jeemen ka viisavabade riikide nimekirjast.

Alates 1994. aastast on Lõuna-Koreas varjupaika taotlenud 40470 inimest. Valitsus on siiani andnud pagulasseisundi vaid 839-le inimesele.