Ei sinus ei ole “Oravat”: Taavi Rõivas lahkub poliitikast

0
616

Endine peaminister, riigikogu liige Taavi Rõivas teatas neljapäeval parteikaaslastele saadetud kirjas, et loobub aasta lõpus riigikogu mandaadist ning siirdub ettevõtlusesse.

Rõivas on vähemalt rahvusmeelsetele eestlastele meelde jäänud stagneerunud riigisüsteemi põlistamise kaudu “peenhäälestamise” sildi all. Tema ajal võeti vastu kooseluseadus ja pandi maha kurss pagulaste vastuvõtmisele, mille nurjas EKRE jõuline vastukampaania, kirjutab EKRE portaal Uued Uudised.

Taavi Rõivas on siiani rahvuskonservatiividele võlgu vabanduse süüdistuste eest Vao pagulaskeskuse süütamises – tollal andis peaminister mõista, et see olevat EKRE süü, kuid tema käsul algatatud politseijuurdlus jooksis tühja.

Ekspeaminister on teada kui äärmiselt ennasttäis poliitik, kelle arvates tegi tema valitsus kõik õigesti. Ta on tuntud ka paandunud eurokraadina, kelle ajal tugevnes igakülgne Eesti allutamine Brüsselile – sealt tuli ka “Merkeli puudli” tiitel. Rõivast jääb meenutama ka ahistamisskandaal Malaisias.

Taavi Rõivase lahkumine näitab veelkord, et opositsioonipingile jäänud Reformierakonna toiduahel on lagunemas ja osa poliitikutest on kaotanud lootuse taas lihapottide ligi pääseda, eelistades leida soe koht ettevõtluses. Võimalik on ka Hanno Pevkuri lahkumine, kes kandideerib võrkpalli alaliidu juhi kohale.

Vaata Uueduudised.ee allikast

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.