EKRE ootab justiitsministrilt peaprokuröri nime, mis ei ole Lavly Perling

0
1120

Vaatamata meedias levitavatele erinevatele spekulatsioonidele, et mitte öelda väljamõeldistele, on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) jätkuvalt seda meelt ei esita oma kandidaati peaprokuröri kohale, sest see on justiitsministri ülesanne.

Samas ei soovi EKRE näha Lavly Perlingu jätkamist, mida justiitsminister Raivo Aeg pooldab.

Nüüd kirjutab ka Postimees, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei esita oma kandidaati riigi peaprokuröri ametikohale, kuid on jätkuvalt senise peaprokuröri Lavly Perlingu jätkamise vastu. Justiitsminister Raivo Aeg plaanib aga EKRE vastuseisust hoolimata esitada peaprokuröriks praegu ametis oleva Perlingu. „Niisiis on ses küsimuses poolteist kuud enne Perlingu ametiaja lõppu täielik punnseis,“ nendib ajaleht.

„Kandidaadi leidmine on eelkõige justiitsministri töö,“ kordas Postimehele EKRE aseesimees Martin Helme juba ammu väljaöeldut mõtet, kuigi Postimees lisab, justkui oleks varem antud lubadus pakkuda välja EKRE oma kandidaat sellele kohale.

Igatahes on seis selline, et EKRE ootab justiitsministrilt sobivat kandidaati, kes saab kõigi osaliste toetuse. Teisisõnu – kedagi, kes ei ole Lavly Perling.

Allikas: Uueduudised.ee


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.