Ekspert hoiatab: “islamiseerumist ei saa peatada, kui moslemite % jõuab 16. protsendini!”

0
874

Harvardi ülikooli uuringu kohaselt ei saa islamiseerumist peatada, kui moslemite % jõuab 16. protsendini kogu elnikkonnast. Seda teatas 22. juunil islami ekspert Nikoletta Incze Ungari avalikus televisioonis, vahendab Voice of Europe.

Incze juhtis tähelepanu sellele, et paljudes riikides mis olid algelt kristlikud on nüüd islamistlikud, näiteks Türgi, Egiptus ja Süüria. Mõningates teistes riikides oli samuti, sest Afganistan oli algselt budistlik, Pakistan oli hinduistlik ja Iraanis domineeris Zoroastrism.

Mohamed ja tema järeltulijad vallutasid neid riike sõjaväega ja nad islamiseeriti. islamiseerimine oli protsess, mis võttis aega sajandeid. Küsimusele tekib küsimus, millisel hetkel otsustati, et islam peaks neis riikides olema ülimuslik.

Incze tsiteerib Harvardi ülikooli uuringut. Tema sõnul on riigi islamiseerimine paratamatu, kui moslemite % jõuab 16. protsendini. See võib võtta aega 100 kuni 150 aastat.

Nikoletta Incze näeb ohuna Euroopa islamiseerimist. Ent keskaja islami laienemisega on sel suur erinevus: sel ajal oleks riik (valitsus ja rahvas) olnud vastu.

Tänapäeval koheldakse moslemeid sallivusega ja (kohustuslikus korras) aktsepteerimisega.