EL-i sümbolite rikkumise eest saadetakse Saksamaal nüüd vangi

0
709

Saksamaa hääletati 14. Mail seadusemuudatuse poolt, mis muudaks EL-i ja selle sümbolite – näiteks EL-i lipu ja niinimetatud Euroopa hümni – “solvamise” kuriteoks, vahendab Fria Tider.

Selle “kuriteo” toime panemise eest võib oodata kuni kolme aastast vanglakaristust, teatab BBC News.

Uut seadust kohaldatakse lisaks põletamisele ka rüvetamist, näiteks vanglakaristuse võid saada ka selle eest, kui sa EL-i lipu liiga kõrgele riputad.

Otsust põhjendati sellega, et EL on “erilise tähtsusega Saksamaa jaoks”, mis muudab Saksamaa poliitikute sõnul eriti oluliseks võimaluse nende sümbolite hävitamise eest mõista karistus. Seda liigitakse vihakuriteoks, “mille eesmärk on hävitada Euroopa Liidu põhiväärtusi”.

Kristlike demokraatide CDU / CSU ja sotsiaaldemokraatlik SPD hääletasid seaduseelnõu poolt. Immigratsioonikriitiline AFD, liberaalne FDP ja vasakpoolsed Die Linke hääletasid vastu. Rohelised hääletasid poolt.

AFD nimetas seadusemuudatust õigustamatuks sõna- ja kunstivabaduse piiramiseks ning väärtuste alusetuks katseks”, sooviga kinnistada avalikkuse teadvusesse teatav poliitiline maailmapilt” karistamise ähvarduse kaudu.

Eelmisel aastal kaitses Saksamaa liidukantsler Angela Merkel oma riigi hiljutisi sõnavabaduse piiramise samme, väites, et ühiskonna vabaks jäämiseks tuleb kontrollida sõnavabadust, vahendab Rahvuslane.ee.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.