ELi välisasjade volinik kutsub Aafrika probleemi Euroopa probleemiks – lubab Aafrikaga koostööd

0
636

ELi välispoliitika eest vastutav Euroopa parlamendiliige Federica Mogherini toetab ideed luua aktiivne koostöö ELi ja Aafrika riikide vahel, ning nende organisatsioonidega, kes töötavad palehigis igapäev selle nimel, et tuua võimalikult palju ebaseaduslike sisserändajaid Euroopasse.

“Võimalus tõlgendada rahvusvahelisi suhteid, mis põhinevad mitte üksnes koostööl ja partnerlusel, mitte aga ka win-win-lahendustel, vaid üha sagedamini võimumänguna, nullsummade mänguna … Vaadake nende demograafiat, vaata kui rikkad on Aafrika inimesed – ja nende loodusvarad.”

“Euroopa ja Aafrika suudavad teha rahvusvahelistes suhetes revolutsiooni,” ütles Mogherini “Aafrika nädala” konverentsil.

“Arvan, et kõik inimesed on mõelnud meie vastastikusest ajaloost nii Aafrikas kui ka Euroopas, et kui minu naabril on probleem, on mul ka probleem, ning parim viis investeerida oma jõusse on investeerida minu naabri jõusse, “sõnas vasakpoolne Itaalia poliitik lõpetuseks.

Euroopa on hävitanud kriis, mille taga on mitmed majanduspõgenikud, kes saabuvad siia kolmanda maailma riikdest.

Paljud sisserändajad püüavad jõuda Euroopasse Vahemere kaudu, ning paljud Araabia riigid kasutavad ära partnerlussuhteid sisserändajate jaoks, kes soovivad oma päritoluriiki lahkuda.