Enamik Lõuna-Korea rahvast ei soovi moslemipagulasi – KÜSITLUS

0
596

Küsitlused näitavad, et Lõuna-Korea ei soovi oma riiki moslemi põgenikke. Kuigi pooled vastanutest ütlevad, et neil on soov ise minna pagulaseks, muutub nende arvamus siis, kui neilt küsitakse, kui palju moslemitest põgenike nad riiki vastu võtaksid.

Valdav enamus ütles, et nad on vastu ideele, et nende riik aktsepteerib moslemirändajaid, ning nad viitavad nendega kaasnevatele ohtudele.

Kaks kolmandikku (66,6%) küsitletud noortest ütlesid, et nad ei soovi moslemi põgenikke:

  • neist 74% olid naised
  • 60% olid mehed

Uuring oli väga õigeaegne, kuna moslemi põgenikud soovivad Lõuna-Koreasse siseneda. See aga põhjustas suuri rahutusi, kuna 1000 Jeemeni põgenikku kasutasid viisaprogrammi Lõuna-Korea Jeju saarele sisenemiseks.

Kommenteerides tulemusi, väitis Korea Instituudi kriminoloogia uurija Kim Dae-keun, et noored naised on põgenike suhtes vaenulikud, kuna enamus Jeemeni varjupaigataotlejatest on mehed.

Argumendid rändajate vastuvõtmise vastu on selles, et neid peetakse ohuks julgeolekule, nad võivad tuua terrorismi ja on kultuuriliselt erinevad.

Lõuna-Korea on alates käesoleva aasta juunist protesteerinud põgenike vastu, sest nad leiavad, et moslemid hävitavad nende kultuuripärandi.

“Kohalikud inimesed on mures, sest me kõik oleme lugenud sisserändajate põhjustatud probleemidest Euroopas – eriti Saksamaal ja Prantsusmaal – ja me ei taha, et siin juhtuks sama,” ütleb Core Travel Agency omanik (ralli korraldaja) Hank Kim.

Seouli raekojas toimus ka protest seoses viisavabadusprogrammiga, milles osalevad sadu inimesi. “Me kutsume valitsust üles panema Korea kodanikud põgenikest ettepoole,” ütleb ralli korraldaja .

“Me ei ole kõigi pagulaste vastu. Kuid me ei peaks aktsepteerima välismaalasi, kes püüavad meie poliitikat ära kasutada, kui majandushuvide otsimise vahendit, “lisab ta.

Ta jätkab: “Me oleme ka nende usu tõttu mures. Me ei ole kunagi olnud moslemitega leebed, ning me teame, et neil kõigil on suured pered ja nad toovad oma kultuuri meie riiki, mitte nad ei kohane meie kultuuriga.”

ALLIKAS:

Overwhelming majority of South Koreans don’t want Muslim refugees – Poll

South Koreans clearly don’t want Muslim refugees in their country, a poll shows. While half the respondents say they have a favourable view of refugees, this changes when they are asked how they think about Muslim refugees.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.