Endine Briti välisminister Boris Johnson: burkasid kandvad naised meenutavad postkaste ja pangaröövleid

0
689

Möödunud nädalal liitus Taani juba Prantsusmaa, Saksamaa, Austria ja Belgiaga, keelustades burkade ja nikaabi kandmise.

Endine Briti välisminister Boris Johnson kirjutas oma Daily Telegraphis ilmuvas kolumnis, et koolid ja ülikoolid võiksid eeldada oma õpilastelt, et nood eemaldavad nägu katvad rüüd, kui see teeb nad “pangaröövlite sarnaseks”.

“Kui te ütlete, et burkad on ängistavad, siis ma olen teiega nõus,” kirjutas Johnson.

“Kui te ütlete, et need on imelikud ja naisi sunnitakse nägu katma, nõustun ma samuti ja lisan, et ma ei näe ühtegi ettekirjutust Koraanis, mis käseks naisi seda tegema,” jätkas mees.

“Ma lähen isegi kaugemale ja ütlen, et see on täiesti naeruväärne, et inimesed peaksid vabatahtlikult ringi käima nagu postkastid,” lisas Johnson.

Johnsoni väljaütlemine tekitas Inglismaal suure skandaali – moslemid vahutavad vihast ning süüdistavad Johnsonit “vihakõnes”. Kaebus on tehtud politseile, nõutakse avalikku vabandamist jne.

Videos on rääkiv “postkast”, kes tunneb end Johnsoni avaldusest solvatuna:

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.