Endine politseiametnik ja sõjaväelane: kellegi sildistamine nende töö pärast on vale

0
685

Endine politseiametnik Tom Homan võttis sõna laupäeval Washingtonis toimuval politseimeelsel üritustel “We Back Blue” ning kaitses oma endiseid kolleege ja praeguste ohvitseride tööd, rõhutades, et “kellegi süüdistamine ja sildistamine nende töö eest” on vale ja lisas, et mitte ükski politseinik ei hakka oma töö pärast häbi tundma.

Politseinike toetajad kogunesid USA pealinna, et näidata üles korrakaitse töötajatele austust, kuna politsei vastased vägivalla aktid on sagenenud pärast George Floydi surma. Endine politseinik  ja üle kolme aastakümne sõjaväes veetnud Homan nimetas üritusel osalenud inimesi „vaikivaks enamuseks”.

“See on tõesti kurb, et siin pole rohkem inimesi,” ütles ta, märkides, et “paljud inimesed kardavad lihtsalt välja tulla vasakpoolsete vägivalla ja progressiivse narratiivi tõttu, sest, kui toetate politseid, oled sa rassist”.

“Selle tõttu paljud inimesed ei osalegi. Aga mina olen siin, et rääkida vaikiva enamusega, kelle võib küll praegu vaigistada, kuid ma loodan, et nad räägivad sellest lähitulevikus,” ütles ta.

“Rassism on halb. Keegi ei vaidle sellele vastu. Õigus? Minneapolises toimunud juhtum oli halb. Keegi ei hakka seda õigustama,” ütles ta, rõhutades, et inimesed ei saa “terves korrakaitsetalituses pettuda üksiku teo pärast”.

„Rassiline profileerimine on halb. Kuid nii on ka kellegi profileerimine selle töö eest, mida nad teevad,” sõnas ta. “Üks politseinik ei muuda tervet riigi politseid kurjategijaks.”

„Ma olen kandnud enam kui kolm aastakümmet märki ja püssi. Ja ma ütlen teile, et igal õhtul panen ma oma pea padjale, olen uhke oma elu üle, teenides oma riiki, teenides oma kogukonda ja keegi ei häbene mind sellepärast, ” jätkas ta.

“Korrakaitses olevad mehed ja naised lahkuvad iga päev oma ohutust ja turvalisest kodust, et kaitsta riiki ja kaitsta inimesi, keda nad isiklikult ei tunne, inimesi, keda nad kunagi ei pruugi kohata, ja isegi inimesi, kes neid põlgavad. Nad on nende jaoks alati olemas.”

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.