Euroopa komisjon käsib Briti pressil mitte avaldada terroristide päritolu, kui nad moslemid on

0
1048

Euroopa inimõiguste komisjon on Briti ajakirjanduselt nõudnud, et nad ei tohi avaldada terroristide päritolu, kui nad on moslemid. 

See soovitus on osa Theresa Mayi valitsusele esitatud 23. nõudest.

Rassismi ja sallimatuse vastu võitlemise Euroopa Komisjoni (ECRI) raportis öeldakse, et Suurbritannias on 2009. aasta märtsist kuni 2016. aasta märtsini vihakõne ja rassistlik vägivald suurenenud, kirjutab Briti päevaleht Daily Mail.

Raportis soovitatakse Briti meediale keelata terroristide päritolu, kui nad moslemid on.

83-leheküljelises raportis öeldakse: “ECRI leiab, et võttes arvesse asjaolu, et moslemid on seotud ISIS-e kavandatud terrorirünnakutega, mis tagajärjel on sellised uudised kogu maailmas erilise tähelepanu keskpunktis, õhutab see eelarvamusi moslemite vastu, mis näitab ebaõiglust mitte ainult Suurbritannia moslemite väärikuse, aga ka nende turvalisusele.

ECRI hindab regulaarselt rassismi, ksenofoobia, antisemitismi ja sallimatuse juhtumeid ELi 28 liikmesriigis.

Selle aluseks on “paljude erinevate allikate kogutud teave”.

ECRI juhataja Christian Ahlund sõnas: “Pole juhus, et rassistlik vägivald on Suurbritannias tõusnud samal ajal, kui näeme murettekitavaid näiteid sallimatust ja vihakõnesid ajalehtedes ja isegi poliitikute seas.”

Aruandes väideti ka, et Brexit “näib olevat toonud kaasa” migrantide vastase võitluse “edasise rassismi tõusu vastu, mis muudab veelgi olulisemaks, et Briti ametivõimud tegeleksid raportis esitatud nõudmistega.