Euroopa Liidu esinduskogu staažikas liige omastab võõra raha ja prokuratuur ei näe selles kuritegu

0
1461

Põhja ringkonnaprokuratuur ei näe endise eurosaadiku Indrek Tarandi tegevuses SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) arvelt talle üle kantud raha endale jätmises kuritegu.

 

 

 

Põhja ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold leidis esmaspäeval, et SAPTK-i avalduse alusel ei ole alust kriminaalmenetluse alustamiseks. “Ülekannet tehes ei ole selles täpselt selgitatud, mille eest on annetus Indrek Tarandile tehtud, eelnevalt ei ole kokku lepitud, mis tingimustel on Indrek Tarand kohustatud annetuse vastu võtma või tagastama,” märkis ta.

Varro Vooglaid ütles BNS-ile, et talle tundub, et Eestis kehtivad erinevatele inimestele erinevad seadused.

“Tarand teadis väga hästi, mille eest me talle SAPTK-i poolt raha üle kandsime. Samuti lubas ta selgesõnaliselt raha tagastada ja üksnes sellele lubadusele toetudes kandsid Osa ja Rieberg talle sama summa uuesti üle. Kui Tarand oli raha saanud teist korda, siis ta aga taganes oma lubadusest raha tagasi kanda ja hakkas irvitama, et lollid olite, et minu lubadust uskuma jäite,” ütles Vooglaid.

“Prokuratuuri selline käitumine ilmselgelt õõnestab inimeste usku õigusriiki. Eriti teeb seda teadmine, et kui oled heade sidemetega prominent, siis võid seadust rikkuda kuidas aga soovid — karta pole midagi,” nentis ta.

SAPTK kandis 23. mail oma pangaarvelt Indrek Tarandi pangaarvele 2000 eurot ning  maksekorralduses märkis selgituseks “Paljude Objektiivi lugejate annetus Mart Riebergi ja Meelis Osa toetuseks”.

Kuna hiljem kandsid sama summa Tarandile vastavalt kohtus kinnitatud kokkuleppele üle ka Rieberg ja Osa, siis nõudis SAPTK-i juht Varro Vooglaid Tarandilt üleliigse 2000 euro tagastamist, kuid viimane pole seda senini teinud.

Allikad:

Loe lisaks: