Euroopa Liidu uus migratsioonipoliitika: 6000 eurot iga asüülitaotleja eest

0
626

Euroopa Liit pakkus eile välja rahalise tasu liikmesriikidele, et nad nõustuksid vastu võtma Vahemerelt päästetud migrante, kelle nina ees Itaalia ukse kinni lõi.

Ettepanek laiendab Euroopa Liidu juunikuisel tippkohtumisel kokku lepitud meetmeid. Ühtlasi on see vastus Itaalia valitsuse otsusele mitte lubada päästelaevu oma sadamatesse, kirjutab Postimees.

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku pakkuda raha liikmeriikidele, kes on vabatahtlikult nõus rajama oma territooriumile keskused migrantide asüülikõlblikkuse hindamiseks, ja neid ka haldama.

Lisaks pakub komisjon riikidele 6000 eurot iga asüülitaotleja eest, kes neist kontrollitud keskustest vastu võetakse. «Oleme valmis toetama liikmesriike ja kolmandaid riike parema koostöö nimel merelt päästetute maaletoomiseks,» ütles rändevolinik Dimitris Avramopoulos.

«Aga selleks, et kõik see kohapeal toimiks, peame ühinema – mitte ainult praegu, vaid ka pikema aja jooksul,» lisas ta.

Euroopa Liit pakub liikmesriikidele päästetud migrantide vastuvõtmise eest raha

Ettepanek laiendab Euroopa Liidu juunikuisel tippkohtumisel kokku lepitud meetmeid. Ühtlasi on see vastus Itaalia valitsuse otsusele mitte lubada päästelaevu oma sadamatesse. Euroopa Komisjon tegi ettepaneku pakkuda raha liikmeriikidele, kes on vabatahtlikult nõus rajama oma territooriumile keskused migrantide asüülikõlblikkuse hindamiseks, ja neid ka haldama.