Euroopa Liidu valimiste küsitlus: viiest suuremast parteist 4 on euroskeptikud

0
898

Neli viiest suurimast parteist Euroopa Parlamendi valimistel on natsionalistlikud euroskeptikud, edastab veebileht EuropeElects.


Küsitluse tulemused avaldanud veebilehelt näeme, et Brexit Partei mille eesotsas Nigel Farage võib võtta lausa 28 saadiku tooli.

Teisel kohal on 25 kohta Itaalia siseministri Matteo Salvini juhitud erakonnal, kes on teinud tõelisi jõupingutusi, et ühendada euroskeptilised konservatiivid enne valimisi.

Salvini on samuti tagasi lükanud kõik koostöö võimalused Saksa kristlike demokraatide liiduga, kes tõenäoliselt tulevad küsitluse kohaselt kolmandale kohale, öeldes, et kantsler Angela Merkel koos Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga on „Euroopa hävitanud”.

Poola konservatiivne valitsev erakond “õigus- ja õiglus (PiS)”, peaks Euroopa Parlamendis saavutama 22 kohta, ning nad on tuntud ka kui konservatiivse Ungari peaministri Viktor Orbáni tugevate liitlastena.

Endine presidendikandidaat Marine Le Pen märkis hiljuti, et kui tema erakond “La République En Marche”! (“Vabariik liikvel!”) kaotab need valimised, siis ta paneb erakonna juhi ameti maha.

Allikas: Voice of Europe