EUROOPA LIIT NÕUAB PIIRIÜLETAJAST LEHMA TAPMIST

0
1059

Tiinet lehma, kes ületas ebaseaduslikult Euroopa Liidu piiri, ähvardab surm.

Lehm nimega Penka, kes peaks poegima kolme nädala pärast, jalutas omapäi Bulgaariast väikesest piiriäärsest Kopilovtsi külast üle Bulgaaria piiri Serbiasse, mis Euroopa Liitu ei kuulu, vahendab Delfi Independenti uudist.

Lehm tagastati Serbia loomaarstide poolt elusa ja tervena selle omanikule Ivan Haralampievile.

Euroopa Liitu kuuluv Bulgaaria pidi aga sõbralikule tagastamisele käe ette panema, märkides, et lehm tuleb panna magama, lähtudes Euroopa Liidu seadustest. „Meie ei saa seda otsustada,“ ütles veterinaarekspert Ljubomir Ljubomirov. „Me täidame ainult seadusi, mis tulevad Brüsselist.“

Euroopa Komisjoni suuniste kohaselt tuleb lehmade kohta esitada piiril dokumentatsioon nende hea tervise kohta. Antud dokumentatsioon peab olema loomaga kaasas ja esitatama piiril.

Vaata Delfi allikast

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.