Euroopa varjupaigasüsteemi absurdsus: Tuli Iraanist Rootsi, sai varjupaiga ja läks Iraani tagasi puhkama

0
764

Rootsi ja ilmselt kogu Euroopa varjupaigasüsteemi absurdsust kirjeldab klassikaline Rootsi juhtum. Amir Nabizadeh – nn “üksindatulnud afgaani sõjalaps” – saabus Rootsi mõned aastad tagasi, väites end olevat 15-aastane. Loomulikult sai ta sõna “asüül” peale varjupaiga ja elamisloa, kirjutab PT-MEDIA.

“Sõjapagulane” Nabizadeh asus organisatsiooni Ung i Sverige ridades võitlema afgaanide tagasisaatmise vastu – ta oli suurte meeleavalduste üks eestvedaja.

Vaikselt hakkas selguma mehe õige vanus.

Ta viskas ühe suvega vanusele palju aastaid juurde ning alaealisest noormehest oli ühtäkki saanud 23-aastane “lapspagulane”. Samuti oli tal sotsiaalmeedias veel vanast ajast pilte, kus ta poseeris habe ees, kuigi ta oleks pidanud sel ajal olema 10-11-aastane poisike. Nabizadeh ise nimetas fotopaljastusi “rassistide poolt tagakiusamiseks”. Aga kuna elamisluba oli juba saadud, ei viitsinud ta neid pilte enam maha ka võtta.

Varjupaiga saamise takistuseks polnud ka “pisike asjaolu”, et mees pole iialgi Afganistanis viibinud. Tema vanemad lahkusid sealt juba 80ndate alguses Iraani. Kuigi mehel pole mitte mingit pistmist Afganistaniga, sai iraanlane Rootsist varjupaiga kui “afgaani sõjapõgenik”.

Vähe sellest. Mehe Twitteri postitused näitavad, et kohe pärast varjupaiga saamist põrutas afgaani “sõjapagulane” tagasi Iraani puhkama. Ta postitas Iraanist fotosid ja kirjutas Twitteris:
“Mul on külm, kuigi Teheranis on 13 kraadi sooja” ning “Igatsen oma sõpru ja kooli. Siin Teheranis ei ole nii turvaline nagu Rootsis. Kuidas teil seal läheb?”

Mehel on praegu käed-jalad tööd täis. Nimelt on mai alguses tulemas suur afgaanide väljasaatmise vastane meeleavaldus, kus meie loo peategelane, 20ndates iraanlasest Afganistani “sõjalaps” Amir Nabizadeh, on üks korraldajatest.