Eurooplased toetavad üha rohkem patriootlike juhte – KÜSITLUS!

0
561

Eurooplased toetavad üha enam patriootlikke juhte, kes seavad esikohale oma rahva ja turvalisuse

Niinimetatud populistlikud (ladina sõnast populus ‘rahvas’ ehk rahvameelsed), migratsioonivastased rahvuslikud jõud on kogu Euroopa Liidus tõusuteel! Eesrinnas Itaalia, Prantsusmaa, Ungari ja Hispaania.

4. novembril avaldatud Institut Français D’Opinion Publique (IFOP) küsitlus näitas, et Prantsusmaa president Emmanuel Macroni partei toetus on langenud 19 protsendi peale, samas kui rahvuslaste liidri Marine Le Peni erakond tõusis 21 protsendile.

Ungari küsitluse kohaselt on Victor Orbáni partei ja nende liitlane Kristlike Demokraatide Rahvapartei kasvatanud kõvasti oma toetust. Orbáni erakonna toetus tõusis 63% -ni, ning nad on nüüd Euroopas kõrgeima toetusega erakond. Kristlike Demokraatide Rahvapartei tõusis 11 protsendini.

Hispaania rahvuslaste partei VOX on tõstnud oma toetust jaanuarist kuni tänaseni viis korda (!).

Juulis läbiviidud küsitluse kohaselt oli toetus Itaalia rahvuslaste liidri Matteo Salvini erakonnale 31 protsenti, samas kui peaministri erakonnal oli 27 protsenti. Hiljutise küsitluse kohaselt on Salvini erakonna toetus kasvanud pea 35 protsendini.

Rahvuslikud erakonnad ühendavad eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel oma jõud. Oktoobris kohtusid Itaalia pealinnas Roomas Salvini ja Le Pen ning teatasid “Vabaduse Rinde” (“Freedom Front”) kui rahvuslike parteide liidu moodustamisest.

Mais toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel on oodata korralikku raputust üle kogu Euroopa!