Europoli raport: Euroopa riikidest on kõige rohkem terroriste Suurbritannias

0
520

 Euroopa Liidu politseiagentuur hoiatab, et Ühendkuningriigis on kõige suurem „erakordselt ohtlike” islamivõitlejate määr kogu Euroopas. Neid on lausa pooled, kes sõitsid Iraaki ja Süüriasse, et võidelda terroriorganisatsiooni ISISe nimel, nüüdseks on nad tagasi Suurbritannias.

Europol – Euroopa Liidu politseiagentuur – on hoiatanud, et tagasi on tulnud islamivõitlejad, kes on koolitanud tapma ja kes on tõenäoliselt näinud palju verist lahingut Lähis-Idas, on „erakordselt ohtlikud”.

„Nende koolitus ja kogemused – näiteks relvade ja lõhkeainetega ümberkäimine- muudavad nad erakordselt ohtlikeks,” on raportis kirjas.

  1. Umbes 45% Briti džihadistid, kes Iraaki ja Süüria kodusõja ajal ISISe eest sõdisid on nüüd leidnud ohutu tee tagasi Ühendkuningriiki, kirjutab Europoli raport. See tähendab, et Ühendkuningriigis on kogu ELis suurim tagasipöördunud terroristide  osakaal.
  2. Teisel kohal on Saksamaa, kus 33% ISISe terroristidest on tagasipöördunud.
  3. Madalmaad ja Hispaania olid kolmandal kohal – mõlemad on 18% terroriste tagasipöördunud.

Raport hoiatab ka, et terroristide naasmine koos nende radikaliseerunud toetajatega kujutavad endast olulist ja püsivat ohtu terve Euroopa Liidu julgeolekule.

The Telegraph kirjutab, et 400-st tagasi pöördunud Suurbritannia džihadistist on vaid 40-le esitatud süüdistus, nende terroristliku tegevuse eest Lähis-Idas.

2017. aasta sügisel ütles nüüdseks riigiprokuratuuri direktor Max Hill QC, kes sel ajal oli  Ühendkuningriigis terroriaktide sõltumatu ülevaataja -, et Briti valitsus ei soovinud süüdistust esitada suurel hulgal tagasipöörduvatele terroristidele, kuid et nad tahavad terroristid Briti ühiskonda taasintegreerida. -Millega ta ise muidugi nõustub.

Oma seisukoha toetuseks väitis Hill, et suur osa nendest, kes sõitsid välismaale, et ISISes eest sõdida, võivad olla noored, kes „sõitsid sinna naiivsusest, võib-olla teatud ajupesu teel”. Hill väljendas ka muret, et kui Briti valitsus süüdistaks kõiki tagasipöörduvaid terroriste, siis see ohustaks põlvkonna kaotamist.

Europoli aruandest selgus, et 2018. aastal tapeti Suurbritannias, džihadistide rünnakutes kokku kolmteist inimest ja 46 sai vigastada.

Siseriikliku raporti andmetel, terrorismiga seoses oli Ühendkuningriigis 2018. aastal kogu Euroopas kõige rohkem (60) lõpetatud või ebaõnnestunud terrorirünnakuid, kusjuures terroristliku tegevusega seotud vahistamised olid raporti kohaselt teisel kohal (273). Prantsusmaal oli kõige rohkem terroriga seotud vahistamisi (310).

Euroopa riigid, kellel oli kõige vähem terroriga seotud vahistamisi, ei olnud üllatav, et Kesk- ja Ida-Euroopa riigid, kes on seni keeldunud kaptenistamast globalistlikele nõudmistele islamistada ja vastu võtta tohutut hulka rändajaid oma riikidesse.

Kõige vähem oli terroriga seotud vahistamisi: Poola, Tšehhi Vabariik, Slovakkia, Horvaatia ja Rumeenia.

Allikas: Voice of Europe