Facebook KEELAS ÄRA olla “uhke inglane”

0
388
Uhke on olla inglane. Foto: Facebook

Facebook blokeeris jüripäeva ehk Inglismaa kaitsepühaku mälestuspäeva tähistanud postitused, milles väljendati uhkust inglaseks olemise üle. 

Püha Jüri päev (St George’s Day) on Inglismaa rahvuspüha.

Jüripäeval eemaldas Facebook sotsiaalvõrgust kõik postitused, milles inimesed väljendasid uhkust oma kodumaa üle, ning soovisid oma sõpradele ja perekonnale õnnelikku St George’i päeva.

Facebook peatas ja keelas kümneid kontosid, kus oli postitatud pilt, mis sisaldas sõnu “Inglane olla on uhke ja hea” (Proud to Be English), vahendab The Sun.

Kasutajaid teavitati, et need pildid reklaamivad „ohtlikke isikuid ja organisatsioone” ning nad on rikkunud võrgustiku vihakõne standardeid. Lisaks piltide eemaldamisele blokeeriti paljudel alatiseks sotsiaalmeedia konto, teised aga said ajutise (30 päeva) postitamise piirangu.

Selline tegevus tuli paljudele šokina, arvestades, et Briti võimud kutsusid kodanikke üles lehvitama kodus Inglise lippu, mitte käima tähistamas seda avalikus kohas, käimasoleva koroonaviiruse (COVID-19) puhangu tõttu.

Facebook vabandas

Laupäeval vabandas Facebooki esindaja, selgitades, et “meie meeskond vaatab igal nädalal üle miljoneid lehti, postitusi ja pilte ning teeme aeg-ajalt ka “mõne vea”, nagu siin tõenäoliselt juhtus.”

Facebook lisas, et need piirangud kontodelt eemaldatakse.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.