Facebooki must turg: Instagramis tegutses väikelaste müüki vahendav lehekülg

0
2103

BBC andmetel on Facebookile kuuluvas sotsiaalmeediavõrgustikus Instagram väikelaste kauplemisega tegelenud neli Indoneesia meest praeguseks vahi all, kuid müüdud laste otsimine jätkub.

Breitbarti sõnul postitasid mehed oma 700 jälgijaga Instagrami kontole fotosid rasedatest naistest, nende ultrahelipiltidest ja juba sündinud lastest. End tutvustati kui “perekonna heaolu agentuuri” (family welfare agency).

Kontole oli lisatud telefoninumber, kuhu helistades huvilised WhatsAppi vahendusel oma ostusoovist teada andsid.

“Politsei sekkumine õnnestus ühe tehingu ära hoida, kuid vähemalt ühte inimmüügi ohvriks langenud last otsitakse endiselt,” märkis BBC.

Indoneesia lastekaitse komisjoni ase-eesistuja Rita Pranawati sõnul juhtuvad sellised asjad, kui last soovivad vanemad või üksikinimesed adopteerimiskriteeriumitele ei vasta. Paraku on Indoneesias laste müümist ette tulnud ka sundprostitutsiooni eesmärgil.

Üks, kes lehekülje kaudu oma last müüa püüdis, oli 22-aastane L. A. Naise üheteistkümne kuuse lapse koguhinnaks oleks kujunenud 15 miljonit ruupiat ehk 1285 eurot. Sellest 860 oleks saanud lapse ema, 285 eurot tehingut vahendanud maakler ning 140 eurot oleks läinud lehekülje omaniku Alton Phinandita taskusse.

See ei ole esimene kord, kui Instagrami emafirmal Facebookil musta turu tehingutega tegemist tuleb teha. Selle aasta septembris avastati kanali kaudu toimunud mastaapne ebaseaduslik loomaäri, mille käigus müüdi ainuüksi kuu aja kestel üle 1500 eluslooma, teiste seas krokodille ja karusid.

Instagrami esindaja mõistis juhtunu hukka.

ALLIKAS:

Facebooki must turg: Instagramis tegutses väikelaste müüki vahendav lehekülg – Objektiiv

BBC andmetel on Facebookile kuuluvas sotsiaalmeediavõrgustikus Instagram väikelaste kauplemisega tegelenud neli Indoneesia meest praeguseks vahi all, kuid müüdud laste otsimine jätkub. Breitbarti sõnul postitasid mehed oma 700 jälgijaga Instagrami kontole fotosid rasedatest naistest, nende ultrahelipiltidest ja juba sündinud lastest. End tutvustati kui “perekonna heaolu agentuuri” (family welfare agency).