Filmirežissöör Michael Moore: Trump võidab tõenäoliselt oma tagasivalimise

0
464
Michael Moore. Foto: Paul Morigi/WireImage/ Getty Images

Ameerika tegi 2008. aastal tohutu sammu, kui valijad valisid Barack Obama – esimese musta mehe riigi kõrgeimasse ametissse.

Kuid see ei tähenda filmirežissööri Michael Moore jaoks midagi, kirjutab Daily Wire.

“Ma keeldun rassijärgses Ameerikas osalemisest,” rääkis Moore esmaspäeval Rolling Stone’i saates “Kasulikud idioodid”. 

“Ma keeldun ütlemast:” Kuna me valisime Obama, see tähendab äkki, et kõik on korras ja valged inimesed on muutunud. ” Valged inimesed pole muutunud, ”sõnas ta.

“Kaks kolmandikku kõigist valgetest inimestest hääletas Trumpi poolt,” ütles ta. “See tähendab, et näete igal ajal kolme valget meest kõndimas teist tänaval mööda, kaks neist hääletasid Trumpi poolt. Peate minema teispoole teed, sest need pole ju head inimesed, just need kes kõnnivad teie poole. Sa peaksid neid kartma.”

“Oleme oma võitluses reeturid, just nii nad meid näevad,” lisas Moore.

Filmilooja tunnistas eelmisel kuul, et Trumpil oli ühes asjas õigus, mis aitas tal saada presidendiks.

“Inimesed, kes tulid välja Trumpi nimel,” ütles Moore, “ma ei räägi rassistlikust valgest ülemvõimu osast, ma räägin neist inimestest, kes on sellest süsteemist haiged ja väsinud. Trump ütles neile, et see on ebaõiglane – see on ebaõiglane – ja tal oli õigus, kui ta seda ütles.”

Moore sõnas, et ameeriklased teavad, et süsteem on nende vastu suunatud, mida Trump ütles ka korduvalt oma valimiskampaania ajal 2016. aastal.

„Ta teadis – ja ütles -, et meie poliitiline süsteem on ränk, meie meedia on rikutud, New York Times ja [Timesi reporter] Judith Miller viisid meid Iraagi sõtta. Kogu jutt, millest Trump rääkis, teavad kõik inimesed, et see on tõsi,” sõnas ta.

Moore mõistab Trumpi väge. 

2017. aastal võitis president tõenäoliselt juba 2020. aasta tagasivalimise.

“Ma peaksin ütlema, et nimetatakse uuesti ametisse, sest meil on veelgi suurem rahvaarv, kes hääletab tema vastu 2020. aastal,” rääkis Moore Fast Company’le . “Kuid ta võidab need valimisringkonnad praegusel kujul.”

Samuti teatas Moore, et „kaheksa miljonit Obama valijat hääletas Trumpi poolt. Peame vaid mõnda neist veenma – hoidke pöialt ja viime ta tagasi. Kas me saame seda teha? Arvan, et saame sellega hakkama.”

“Tead, seitse ja pool miljonit hääletasid roheliste või libertaarlaste poolt,” lisas ta. „Arvan, et suudame mõnda neist veenda meie poole üle tulema. Me ei pea siin paljusid veenma.”

Samuti ennustas režissöör 2016. aasta juulis, et ärimees Trump kolib peatselt Valgesse majja, kirjutades pealkirja ” 5 põhjust, miks Trump võidab “.