Finnair: ettevõtte majanduse normaalsusesse jõudmiseks kulub kuni kolm aastat

0
242

Soome lennufirma hinnangul algab lennuliikluse taastamine etapiviisiliselt juuli algusest.

Finnairi tegevjuhi Topi Manneri sõnul oli jaanuar selgelt oodatust parem, kuid veebruaris pööras koronaarviirus dramaatiliselt müügikäibe suunda, mida pole kommertslennuliikluse kogu 100-aastase ajaloo jooksul kordagi toimunud.

Jaanuaris-märtsis vähenes ettevõtte netokäive 16% 561 miljoni eurot ja ärikahjum oli 18 miljonist kuni peaaegu 96 miljoni euroni.

“Koroonaviirus on tohutu löök kogu lennuliiklusele ja ka Finnairile. Praeguses kvartalis on suurem osa meie lennukitest riigis ja seetõttu on kvartali kahjum märkimisväärne, umbes 2 miljonit eurot päevas,” kirjutab Manner kasumiaruandes.

Finnair loodab, et lennuliikluse taastumine algab etapiviisiliselt juuli alguses. 

Taastumise kiirust ei saa aga selles etapis hinnata, mistõttu on nähtavus aasta teises pooles endiselt nõrk.

“Pärast ägeda kriisi leevenemist on meil üleminekuperiood 2–3 aastat, kuni jõuame stabiilsuseni. Eeldame, et lennuliiklus taastub aeglaselt juulist ja reisijate arv naaseb 2019. aasta tasemele 2–3 aasta pärast. Seetõttu on tõenäoline, et peame jätkama koondamisi ka pärast suve ja kohandama oma ressursse väiksema arvu lendude jaoks,” hindab Manner.

Finnair usub, et tema käive sel aastal langeb märkimisväärselt võrreldes eelmise aastaga. Võrreldav tegevuskahjum on hinnanguliselt märkimisväärne. Lisaks väheneb ka ettevõtte võimekus märkimisväärselt.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.