FOTOD! ÜRO rändeleppe vastasel piketil sai purjus ja agressiivne eurosaadik keretäie

1
1850
FOTO: Tairo Lutter

EKRE pikett riigikogu ees on muutunud vägivaldseks, sündmuskohal viibinud Postimehe fotograafi sõnul tõmmati eurosaadik Indrek Tarand jõuga lavalt maha. Indrek Tarandi sõnul löödi teda kuus korda jalaga ning kriimustati veri välja.

EKRE juht Mart Helme heitis võimupoliitikutele ette, et nad tulevad piketile ja nõuavad sõna. «Mis te tulete siia provotseerima?» küsis ta meeleavaldajate heakskiidu hüüete saatel. Helme ironiseeris meedia üle, kes kirjutab kindlasti, et kohal oli vaid käputäis eakaid.

FOTO: Tairo Lutter

Riigikogu liige Henn Põlluaas parastas hiljem laval esinedes, et sotsid on «saba jalge vahel uttu tõmmandu». «Sotside koht ongi udus, sest muidu nad külvavad surma,» kinnitas ta.

Jaak Madissoni sõnul oli Tarand purjus ja agressiivne ning tuli nende koosolekut segama ja provotseerima. «Kui poleks olnud Ivari Padarit, kes teda oma kehaga kaitses, siis oleks ta siit ära läinud mitte valge inimese näoga,» ütles ta kõnet pidades. Madisson nõudis, et sotsid aetaks valitsusest minema. Ka lubas ta, et välisminiser Sven Mikserile esitatakse süüdistus riigireetmises.

FOTO: Tairo Lutter

EKRE nõunik Urmas Espenbergi sõnul anti Tarand üle politseile.

1 kommentaar

Comments are closed.