Frontex: mais suurenes dramaatiliselt ebaseaduslik ränne Euroopasse

0
535

Pärast koroonaviiruse pandeemiat on illegaalselt Euroopasse sisenenud migrantide arv taas järsult tõusnud.

Mai kuus registreerisid ametivõimud Euroopa peamistel rändeteedel umbes 4300 ebaseaduslikku piiriületust, mis on ligi kolm korda rohkem kui eelmisel kuul, teatas Funke Media grupp, viidates Frontexile – ELi piirikaitseagentuurile.

Raporti kohaselt oli Vahemere idaosa rändetee Türgist Kreekasse kõige aktiivsem mais: Frontex registreeris 1250 ebaseaduslikku piiriületust – kaheksa korda rohkem kui aprillis. Väidetavalt on enamus sellel marsruudil rändajatest pärit Afganistanist.

Ränne Vahemere keskosa rändeteel – marsruut, mis kulgeb Liibüast ja Tuneesiast Itaaliasse ja Maltani – näitas mais samuti märkimisväärset tõusu – ebaseaduslike piiriületuste arv oli rohkem kui 1000, see tähendab 40 protsenti rohkem kui aprillis. Enamik sellel marsruudil rändajaid saabus Bangladeshist, Sudaanist ja Elevandiluurannikult.

Raportis märgiti ka rände olulist suurenemist Vahemere lääneosa marsruudil – Marokost Hispaaniasse – registreeriti enam kui 650 ebaseaduslikku piiriületust, mis oli peaaegu neli korda rohkem kui aprillis. Enamik sellel teel salakaubavedajaid olid Alžeeria kodanikud.

Viimati registreeris Frontex mai kuus Lääne-Balkani marsruudil üle 900 ebaseadusliku piiriületuse, mis on kümme korda rohkem kui eelmisel kuul.

Jaanuarist maini registreeriti Frontexis 31 600 ebaseaduslikku piiriületust, kuus protsenti vähem kui eelmisel aastal samal perioodil.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.