Gaius Gil: “RE, KE, SDE tegevuseks on „toiduahelas“ olemine ja püsimine!”

0
2135

Riigikogu valimiste kulminatsioonini on jäänud loetud päevad. 3.märtsi südaöö paiku on tulemus teada.

Seekordne valimiskampaania on olnud huvitav ja väga teistmoodi, kui varasemalt. Kandideerin seekord ka ise EKRE nimekirjas, esimest korda oma elus.

Miks ma seda teen? Asi on maailmavaateline,olen konservatiiv, traditsioone hindav, armastan oma rahvast, maad, kultuuri ja eesti keelt. Minu jaoks on väga oluline vabadus üksikisiku tasandil ja Eesti Vabariigi suveräniteet.


Näen, et Eesti Vabariik on kaotanud väga suure tüki oma suveräniteedist ja seda üsna lühikese aja jooksul. Isemääramise loovutamise protsess sai alguse ühinemisega Euroopa Liiduga 01.mail 2004.aastal. Rähvahääletusel öeldi meile, et liitume ühendusega, kuhu kuuluvad suveräänsed rahvusriigid. Mida on näidanud meile 15 aastat Euroopa Liidus? Euroopa liigub jõudsalt föderaliseerumise poole, võim tsentraliseeritakse – võim on koondunud Brüsselisse.

Euroopa Liidu tippjuhid ütlevad avalikult, et rahvusriigid peavad olema valmis loovutama oma suveräniteeti. Teisiti arvajaid ja ütlejaid suukorvitatakse, meie surutakse peale „uusi euroopalikke väärtuseid“, mis traditsioone hindavatele konservatiivse maailmavaatega rahvuslastele ja kristlastele ei ole lihtsalt vastuvõetavad.

Meie Eesti Vabariigi põhiseadust ei täideta ja rikutakse. Kuidagi väga tuttav tundub see!?

Kasvasin üles ENSV-s ja mäletan väga hästi elukorraldust Nõukogude Liidus, kus võim oli tsentraliseeritud Moskvasse.

Selline olukord ei ole vastuvõetav mulle ja kindlasti väga suurele osale Eesti elanikkonnast. Kuid see ei ole põhiteema, millest ma täna rääkida tahan! Andke mulle andeks vähe pikk ja lohisev sissejuhatus.


Mind hämmastab praegune valimiskampaania, need lubadused, vaenulikkus ja ärapanemine! Kas me ei aja siin ühte asja meie Eesti eest?! Vist ikka ei aja me ühist asja, huvid on vastantlikud ja südametunnistus summutatud priske tengelpungaga, mis eurosid täis. Reformierakond ja Keskerakond on mõlemad võimuerakonnad, mõlematel puudub maailmavaade ja töötavad need mitte Eesti huvides.

RE ja KE peamine huvi on säilidada enda koht „toiduahelas“, mis annab neile rahalised vahendid kindustamaks oma positsiooni võimu juures. RE ja KE peamine erinevus seisneb aga selles, et esimesed vaatavad Brüsseli ja teised Moskva suunas.


Sotsiaaldemokraadid on maailmavaateline erakond, kuid need vaated on „punased“. Sotside ideoloogia on marksistliku maailmavaate edasiarendus, algselt kasutasid sotsid võimule tulemiseks ja võimu säilitamiseks klassikonflikti, esindades proletariaati. Tänapäevased sotsid kasutavad samal eesmärgil ära vähemusi. Sotsid ei ole kunagi loonud väärtusi, nad jagavad võõrast raha ümber ostes sellega endale hääli elik võimu. SDE on klassikaline ühiskonda lammutav struktuur.


Huvitav erakond meie poliitikamaastikul on Isamaa. Nende isamaaline retoorika on ilus kõrvale kuulda, kuid see on sisutühi. Isamaa tegi taasiseseisvumise järel väga olulisi ja vajalike asju Eesti Vabariigi heaks, kuid viimase kümnendi tegemised ja toimetused ei kannata kriitikat.

Peamine tegevus oli neil sellel ajaperioodil sama, mis eelpool mainitud kolmel erakonnal (RE, KE, SDE). Selleks tegevuseks oli „toiduahelas“ olemine ja püsimine. Olgu see siis omadele heade ametikohtade hankimine EV-s ja EL-s või siinsed äriprojektid. Seetõttu kõlab nende valimiseelne isamaaline retoorika eriti õõnsalt.

Kui Isamaa oleks tõepoolest isamaaline poleks EKRE tekkinud. Mulle meenub Kooseluseaduse kolmas lugemine 9.oktoobril 2014, kui see võeti vastu napi häälteenamusega, kus hääled jaotusid 40 poolt ja 38 vastuhääleks. See rahvust lõhestav seadus ei oleks vastu võetud, kui IRL saadik Marko Mihkelson oleks otsustamatuse asemel oma vastuhääle andnud ja saalist puudunud Ene Ergma, Erki Nool ja Reet Roos oleksid oma vastuhääle andnud.

Isamaaline jutt ei ole usutav, kui rahvusele sellise tähtsusega otsuse tegemise juures ei suudeta koondada tervet erakonda. Pehmendavaks asjaoluks IRL puhul on muidugi nende fraktsiooni ettepanek panna küsimus rahvahääletusele, mis hääletati maha 35 poolt ja 42 vastuhäälega.

Seetõttu võib öelda, et RE, KE, SDE ja IRL on erakonnad, mis seavad võimulpüsimuse ja enda ainelise heaolu kõrgemale kohale rahvuse ja riigi saatusest.Vaatamata nende erakondade eripalgelisusele on neil ühine soov koonduda võimu ümber ning nad on võimelised tegema koostööd võimul püsimise nimel.


EKRE esiletõusmine on põhjustatud protestist kartellierakondade poolt aetavale poliitikale. Rahvuskonservatiivid on sisuliselt ainukene poliitiline jõud Eesti poliitikamaastikul, kes võitleb Eesti Vabariigi suveräniteedi ja rahvuse eest. Tegemist on konservatiivset ja kristlikku maailmavaadet esindava poliitilise jõuga. See jõud vastandab end globalistidele.

Rahvuskonservatiividest on peavoolumeedia poolt tehtud madalalaubaline, agressiivne ja ühiskonda lammutav seltskond. Kuid see on loodud kuvand, sest võimuerakonnad kardavad konservatiive, kuna konservatiividel on elanikkonna seas suur toetus.

Rahvuskonservatiivsus on suunatud alalhoidlikkusele, oma rahva, kultuuri, keele ja omariikluse säilimisele ja kestmisele.

Konservatiivse vaatega jõud austab kõigepealt iseennast ja samuti kõiki teisi, kuid ei lase üle sõita oma õigustest.


Ülejäänud väikesed erakonnad on jõud, mis aitavad kindlustada võimuerakondade positsioone poliitikas. Kuna konservatiivne maailmakäsitlus on rahva seas väga levinud, kogub populaarsust ja jõudu terves Euroopas, segavad meie poliitilises „konnatiigis“ vett Rohelised, Vabaerakond ja Eesti 200. Nende väikeste erakondade ülesanne on võtta ära protestihääli EKRE-lt.


Hetkel ainuke erakond, kes seisab eesti rahva ja omariikluse eest on EKRE. Iga rahvas väärib oma juhte ja juba 3.märtsi südaöö paiku näme, mida rahvas otsustab.


Jumal kaitse ja hoia Eestimaad, anna meie rahvale tarkust, jõudu ja üksmeelt! Hoiame rahvusriiki!

Gaius Gil EKRE RIIGIKOGU VALIMISTE VÕRU-, PÕLVA- JA VALGAMAA KANDIDAAT 785