George Soros: Euroopa Liit peab seisma Ungarist ja Poolast eespool

0
637

USA filantroop George Soros ütles arvamusportaalis Project Syndicate avaldatud arvamusloos, et Euroopa peab Ungari ja Poolale vastu seisma.

Soros ütles, et “EL ei saa endale lubada kompromisside tegemist õigusriigi sätete suhtes, mida ta kohaldab liikmesriikidele eraldatavate vahendite suhtes.”

“See, kuidas EL reageerib väljakutsetele nendes sätetes, mille Ungari ja Poola nüüd esitavad, määrab, kas EL jääb ellu avatud ühiskonnana, mis on truu oma väärtustele, millele ta rajati,”
lisas ta. Sorose sõnul olid Ungari ja Poola vetostanud Euroopa Liidu pakutud seitsmeaastase eelarve ja taastamisfondi, kuna nende valitsused olid vastu õigusriigi tingimustele, mille EL oli vastu võtnud, ja nad ei tahtnud tagajärgede eest maksta.

“Ungari peaministri Viktor Orbáni ja „Poola peaminister Jaroslaw Kaczynski jaoks on õigusriik isikliku ja poliitilise korruptsiooni praktiline piir,” ütles Soros. “Veto on meeleheitlik hasart kahe õigusriigi saririkkuja poolt,” lisas ta.

“Orbán on Ungaris loonud keeruka demokraatliku süsteemi, et riiki röövida,”
ütles Soros. Ta lisas, et “ainult EL saaks aidata, näiteks suunates vahendeid kohalikele omavalitsustele, kus Ungaris on erinevalt riiklikust tasemest endiselt toimiv demokraatia”.

Soros pakkus oma arvamusloos välja, et „Orbán-Kaczynski veto võiks kõrvale jätta ja eelarve ja taastamisfondi võiks ilma nendeta vastu võtta”.

“Arvestades asjaolu, et õigusriigi reeglid on juba vastu võetud, ning isegi vana eelarve puhul ei saaks Ungari ja Poola eelarvest enam makseid, sest nende valitsused rikuvad õigusriiki,” lisas ta. Sorose sõnul on küsimus nüüd selles, kas EL suudab “seista oma poliitilise tahte eest”.

Kuna Ungari ja Poola panid uuele eelarvele veto peale, siis pikendatakse 2020. aasta lõpus lõppevat eelarvet ja seda tehakse alati sellisel juhul, kui uue eelarve osas ei jõuta kokkuleppele.

Allikas: Project Syndicate, Hungary Today

Seotud:

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.