George Soros panustab pool miljardit dollarit, et kukutada Ameerika president Donald Trump

0
853

Ameerika miljardär ja filantroop George Soros usub, et Ameerika Ühendriikide majanduskasv, mis algas Donald Trumpi juhtimise ajal, “ei kesta kaua.” Ta panustas ligi pool miljardit dollarit “Wall Street’i langusele” kaasa aitamiseks, kirjutab Saksa ajaleht „Die Welt”.

Ameeriklased naudivad hetkel majanduskasvu – ettevõtete kasumid suurenevad, börside hinnad arenevad dünaamiliselt. Kõik see aga ei huvita Sorost.

Paljude fondide omanik ja spekulant on veendunud, et Ameerika majandusbuum ei ole võimalik ja mitte mingil juhul ei saa see toimuda börsil, märgib Saksa päevaleht. Seepärast otsustas 88-aastane kaabakas Wall Street’i langusele panustada pool miljardit dollarit.

Loomulikult ei tee ta seda rahalise kasu saamiseks, vaid Ameerika presidendi nõrgestamiseks. See on poliitiline akt. Trump on tihti Wall Street’i kasvu toonud näitena, mis tõestab tema majanduspoliitika legitiimsust. Kui Ameerika börsid läheksid tugevasse langusesse, oleks USA presidendi maine tõsiselt kahjustatud, kirjutab Die Welt.

Vastavalt allikatele omandas Soros juba 2,3 miljonit nn PUT aktsiat, mille koguväärtus on 457 miljonit USA dollarit, mis panid S&P 500 börsiindeksi langusesse. Miljardäri sõnul on Trump “Jumala armu ja kelmuse diktaator”, kes võib oma egotsentrismi tõttu “viia maailma sõjani”.

Nüüd teate, kelle kõrvad uue majanduskriisi tagant paistavad. See on ju “heategija” Soros.

ALLIKAS: 

Soros stawia pół miliarda dolarów na upadek Ameryki Trumpa

Amerykański miliarder i filantrop George Soros uważa, że gospodarczy boom w USA zapoczątkowany za prezydentury Donalda Trumpa „nie potrwa długo”. Dlatego postawił prawie pół miliarda dolarów na „dotkliwe spadki na Wall Street”. Już raz się jednak w tej kwestii pomylił i musiał przyznać się do porażki- pisze niemiecki dziennik „Die Welt”.