Göteborgi sooviti rajada kaamelikeskust, said riigilt toetust ja raha kadus

0
368

Prokurör on kindel, et vastutavad isikud on võtnud toetusraha enda tarbeks.

2014. aastal sai Göteborgi äärelinnas asuv Angered Camel Center riikliku rahastuse. Sisserändajaid kavatseti tööle võtta suurde kaamelikeskusesse, mida taheti hakata rajama.

Ma ei ole kaameliekspert, kuid kujutasin ette, et ideel on jumet. Kui see looks töökohti, eriti somaallaste jaoks, kellest paljud on töötud, see äriidee on minu arvates proovimist väärt,” ütles Lena Salo Göteborgi sotsiaalteenuste büroost 2017. aastal.

2017. aastal otsustas keskkonnaamet siiski, et toetused tuleks tagasi maksta Göteborgi linnale. Kaamelikeskus väitis, et osa rahast on juba kulutatud ja tagasimakstavat summat tuleks vähendada. Juhtkond sellega siiski ei nõustunud.

2018. aasta kevadel kuulutati “Angered Camel Centeri” pankrot välja. Nüüd süüdistatakse kaamelikeskuse juhtkonda maksukuritegudes. Kaamelikeskusega seotud juhid on varem juhtinud kahte äriühingut, millest on saadud märkimisväärset tulu, kuid äriühingutel on raamatupidamine täielikult puudunud alates 2014. aastast.

Ühendused said toetusi kokku üle miljoni Rootsi krooni, raha kadus ja kaamelikeskuse rajamist ei alustatud kunagi.

“On väga oluline, et raamatupidamine oleks korras ja kooskõlas kõikide tehingutega … See võimaldab ametivõimudel ettevõtet jälgida, näiteks kuidas maksud deklareeritakse,” ütleb finantskuritegudele keskendunud prokurör Gustav Nyström .

Nyström on kindel, et ühingute taga olevad inimesed on raha võtnud enda isiklikeks otstarveteks.

Eeldatavasti esitatakse süüdistus 2021. aasta jaanuaris.

Allikad: Svenska morgonbladet , Kansalainen.fi

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.