Gräzin: Reformierakonnast on saanud Sotside sõsarpartei. – ERR: kas Gräzin liitub EKRE-ga?

0
1263

Reformierakonna asutaja Igor Gräzini silmis on Reformierakonnast ja Sotsiaaldemokraatidest saanud sõsarerakonnad, mille poliitika tulemus on sama: raha inimestelt ära ja sotsialistlik-reformistlike riigijuhtide kätte.

“Reformierakond võtab raha ära elektritarbijatelt, riigivaraomanikelt ja palka saavatelt töölistelt koos nendega, kes töölistele palka annavad. Sotsid teevad sedasama näiteks alkoholi, kütuse ja tubakaga, kusjuures arvestamata seda, et erinevalt Reformierakonnast riisuvad nad raha vaestelt,” vahendab Objektiiv Gräzini arvamuslugu Õhtulehest.

Seetõttu ilmestas Gräzin üldist pilti Eesti poliitikas järmgiselt: äärmiselt vasakul on sotsiaaldemokraadid (bolševikud) ja nende kõrval menševikud (Reformierakond), tsentris on Keskerakond (osalt kadetid ja oktobristid) ja siis natuke paremal ekrelased, umbes nagu Vene duuma üksildane Puriskevitš, kes kord teatas, et “siin ruumis on minust paremal pool ainult sein.”

—-

ERR uudised: Reformierakonna ridades riigikogusse kandideerimisest loobunud Igor Gräzin ütleb, et tal tekkisid lahkarvamused Reformierakonnaga juba siis, kui selle etteotsa sai Andrus Ansip ning partei võttis vasaksotsialistliku ja riigikapitalismi toetava hoiaku. Küsimusele, kas ta kandideerib hoopis EKRE ridades, vastab Gräzin korduvalt naerdes: ei kommentaari.

Ükski asi ei ole 100 protsenti kindel, aga mõni asi on 90 või 80 ja teine asi 10 ja 20. Nii et selle suhtes jääb see kuskile vahele. EKRE-ga on meil väga palju ühist suhtumisest Euroopa Parlamenti, suhtumises Euroopa poliitikasse tervikuna, rahvusriikide suveräänsus jne. Ning kus me oleme olnud ammu ilma EKRE-ga seljad koos enne seda, kui EKRE välja mõeldi.

Gräzin: Reformierakonnast on saanud Sotside sõsarpartei – Objektiiv

Reformierakonna asutaja Igor Gräzini silmis on Reformierakonnast ja Sotsiaaldemokraatidest saanud sõsarerakonnad, mille poliitika tulemus on sama: raha inimestelt ära ja sotsialistlik-reformistlike riigijuhtide kätte. “Reformierakond võtab raha ära elektritarbijatelt, riigivaraomanikelt ja palka saavatelt töölistelt koos nendega, kes töölistele palka annavad. Sotsid teevad sedasama näiteks alkoholi, kütuse ja tubakaga, kusjuures arvestamata seda, et erinevalt Reformierakonnast riisuvad nad […]

Gräzin EKRE ridades kandideerimisest: ei kommentaari

Reformierakonna ridades riigikogusse kandideerimisest loobunud Igor Gräzin ütleb, et tal tekkisid lahkarvamused Reformierakonnaga juba siis, kui selle etteotsa sai Andrus Ansip ning partei võttis vasaksotsialistliku ja riigikapitalismi toetava hoiaku. Küsimusele, kas ta kandideerib hoopis EKRE ridades, vastab Gräzin korduvalt naerdes: ei kommentaari.