Greta Thunberg kogus raha Antifad toetavale organisatsioonile

0
1483

Rootsi teismelise kliimaaktivisti Greta Thunberg on salvestanud laulu koos ansambliga “The 1975”. Twitteri postituses lubab ta, et kogu salvestusest saadav tulu läheb äärmus vasakpoolse keskkonnaorganisatsioonile “Extinction Rebellion” (tõlge: väljasuremise mäss).

Aprillis tekitasid fundamentalistidest keskkonnakaitsjad Londoni tänavatel suuri probleeme. Lisaks mõisteti Rootsi antifa-toetav võtmeisik Göteborgi rahutuste eest 2001. aastal neljaks aastaks vanglasse.

Kõik sai alguse mõni päev tagasi, kui Greta Thunberg kandis vasakpoolset toetavat T-särki, mis tekitas pahameeletormi kogu Rootsis. Nüüd on Samhällsnytt pisut sügavamalt kaevanud, et saada lisateavet selle kohta, miks Greta Thunberg poseeris just selle T-särgiga, mis on Converse All Stars logo koopia, välja arvatud tekst, mis ütleb “Antifascist All Stars”.

Selgub, et koos bändiga The 1975 kuulutab Greta Thunberg maailmalõppu, kus ta väidab, et kõik lahendused kliimakriisile on läbi kukkunud.

Vägivaldse mässu jaoks raha jagamine

Pärast loo lindistamist säutsus Greta Thunberg Twitteris: “Uus lugu @the1975-ga on täna väljas ja ma olen selles sees! Mul on nii hea meel, et saan nende suurepäraste inimestega koostööd teha. Kogu meie sissetulek sellest palast pealkirjaga 1975 – mis on nende uue albumi avapala – läheb #ExtincionRebellion Aeg on mässata!”

Keskkonnaorganisatsioon “Extinction Rebellioni” protest aprillis (Pilt: Leon Neal / Getty)

Keskkonnaaktivistide rühmitus Extinction Rebellion tekitas kaose kogu maailmas, eriti tänavu kevadel Londoni tänavatel, kui hävitati suurte liiklustega ristmikke ja ronge, kokku vahistati üle 1000-nde inimese. Sarnane teine katse toimus pealinnas tänavu juunis.

Samuti kavatseb grupp sel sügisel sulgeda Heathrow lennujaama lennuliikluse, liikluse häirimiseks soovitakse kasutada droonide abi.

Mässude eest süüdi mõistetud

Rootsi Extinction Rebellioni sektsiooni juhib vasakpoolne aktivist Jonathan Pye, kes osales 2001. aasta Göteborgi rahutustes, kui kesklinnast sai lahinguväli, vasakpoolsete äärmuslaste protestijad korraldasid mässu sellel ajal, kui USA endise president George W Bush oli Rootsi visiidil, kus  toimus ELi tippkohtumine.

Jonathan Pye mõisteti neljaks aastaks vangi, sesti ta oli üks mässulistest, kes viskas politsei pihta telliseid, ning süütas põlema Göteborgi Kungsportsavenõni peatänaval oleva restorani.

Jonathan Pye, kes mõisteti neljaks aastaks vanglasse, 2001. aasta juunis Göteborgis korraldatud mässude eest.

“Mõrv pole seda väärt”.

Toona oli Pye Rootsi Antifa sektsiooni AFA aktiivne liige. Ta ei kahetsenud ühtegi oma tegu, seda rääkis ta Sveriges Radio’le 2006. aastal.

Ta kinnitas, et kasutab vägivalda teadlikult poliitilise võitluse vahendina. „Kui panen toime vägivallaaktid, on see nagu malemäng. Siis mõtlen külmalt ja taktikaliselt”, ütles ta intervjuus. Samuti väitis Pye, et ta võiks kaaluda ka mõrvamist – kui see oleks mugav lahendus.
“See poleks praegu seda väärt, mitte moraalsetel kaalutlustel, peamiselt praktiline”, ütles Jonathan Pye.

Nüüd kustutas Greta Thunberg oma säutsu twitterist ja samamoodi kustutati pilt, kus Thunberg kannab vasakpoolset toetavat t-särki, sest ei tema ega ta ema väitel ei olnud nad äärmuslikest seostest teadlikud.