“Häbi teil olgu!” Iraani naisõiguslane mõistab hukka Lääne feministid

0
1800

Iraani naisõiguste aktivist Masih Alinejad saadab nö “solidaarsusest” hidžaabi kandvate Lääne feministise suunas teravaid kriitikanooli: „Nimetades kohustuslikku peakatet minu riigi kultuuriks on SOLVAV.”


Teema on kerkinud fookusesse pärast Uus-Meremaa mošeerünnakut, kui paljud Lääne feministid “solidaarsusest” tingituna on end hidžaabi mähkinud.

Naisõiguslane taunib ka Hidžaabi Päeva tähistamist ning Naiste Marssi, mil feministid oma pead kinni katavad.

Alinejad palub selline tegevus lõpetada, sest paljud Iraani naised just nimelt võitlevad kohustuslike peakatete kandmise vastu ja nad tunnevad end Lääne feministide käitumisest solvatuna, sest Iraanis pannakse peakatetest keelduvaid naisi vangi.

Samuti manitses ta Iraani külastavaid naispoliitikuid mitte kandma hidžaabi. Tema erilise kriitika osaliseks said Rootsi feministliku valitsuse naisministrid, kes Iraani visiidil presidendiga kohtudes olid eranditult kõik peakatetega.

Ta ütles, et Iraani külastavad naispoliitikud, turistid, sportlased, näitlejad jne. ei peaks kandma hidžaabi austusest Iraani naiste vastu, kes igapäevaselt sellise rõhumise vastu võitlust peavad.

„Las ma teen teile selgeks: nimetades diskrimineerivat seadust osa meie kultuurist – see on meie solvamine,” ütles Alinejad.